جمعه 11 تیر 1395  | English
21

ثبت نام اینترنتی در کانون زبان، "هر ترم بهتر از ترم قبل"

ثبت نام اینترنتی در کانون زبان، "هر ترم بهتر از ترم قبل"

 

 

چند روزی است که از آغاز ثبت نام اینترنتی ترم بهار در مراکز آموزشی کانون زبان ایران می گذرد، برای آگاهی از روند ثبت نام این ترم با تعدادی از مراکز آموزشی تماس گرفتیم و پیرامون ثبت نام در این مراکز جویا شدیم. آن چه در ادامه می خوانید گزارشی است از روند ثبت نام اینترنتی ترم بهار در برخی از مراکز آموزشی:

 

کیوان بخشی پور مسئول مرکز آموزشی پاسداران درباره روند ثبت نام اینترنتی در این مرکز می گوید: دراین ترم فرآیند ثبت نام اینترنتی در مرکز ما با سایر مراکز متفاوت بود. به این ترتیب که برنامه ثبت نام جدید اینترنتی، یعنی برنامه تحت وب، برای اولین بار در مرکز ما مورد آزمایش قرار گرفت. این برنامه چون نیاز به ارسال و دریافت فایل پشتیبانی و ... ندارد خیلی بهتر از برنامه ترم های قبل است اما با توجه به این که برنامه های تحت وب نیاز به اینترنت پر سرعت دارند، سرعت اینترنت ما متاسفانه پاسخگوی آن نیست و همچنین این مسئله که زبان آموزان با روند برنامه جدید آشنا نیستند،مشکلاتی برای آن ها به وجود آورده است اما  تا به این لحظه حدود 400 نفر ثبت نام اینترنتی انجام داده اند که البته این تعداد نیز قابل توجه است.
وی درباره میزان رضایت زبان آموزان از روند ثبت نام می گوید: زبان آموزان در روند ثبت نام به دو دسته تقسیم می شوند یک دسته از کسانی که با فناوری و اینترنت آشنا هستند و مشکلی در زمان ثبت نام ندارند و دسته دیگر که با این موضوع آشنا نیستند ممکن است دچار مشکل شوند، چون در این برنامه جدید برای هر زبان آموز پنلی مخصوص در نظر گرفته شده است که ممکن است در رابطه با آن با مشکل برخورد کنند.
سید عقیل ابراهیم نژاد، مدیر استان مازندران، می گوید: به طور کلی از روند ثبت نام اینترنتی در این ترم راضی هستم و خدارا شکر در این زمینه با مشکل عمده ای مواجه نشدیم. تنها چند مشکل کوچک وجود داشت که مربوط به عدم آشنایی زبان آموزان با نحوه ثبت نام اینترنتی و همچنین عدم دسترسی آن ها به اینترنت بود که باعث میشد به کافی نت ها مراجعه کنند و به این ترتیب مشکلاتی برایشان به وجود بیاید.
ابراهیم نژاد می افزاید: در این ترم برنامه جدیدی نیز از سوی بخش فناوری کانون زبان برای ارسال اطلاعات زبان آموزان و نمرات آن ها طراحی شده بود که این موضوع نیز تا حدی باعث ایجاد یکسری مشکلات شد اما خوشبختانه با همکاری بخش فناوری رفع گردید.
وی با بیان این مطلب که در این ترم تعداد زبان آموزانی که رمز عبور دریافت کرده اند، 10 درصد افزایش یافته است، ادامه می دهد: متاسفانه در استان ما پرداخت شهریه به صورت اینترنتی انجام نشد و من فکر می کنم اگر این اقدام صورت بگیرد و یا این که امکان پرداخت به صورت کارت به کارت نیز مهیا شود بسیار در جلب رضایت زبان آموزان موثر خواهد بود.
علی هدایتی مقدم، مسئول مرکز آموزشی تجریش می گوید: خوشبختانه در فرآیند ثبت نام اینترتی این ترم با مشکل چندانی مواجه نشدیم به جز یکی، دو مورد کوچک مثل این که زبان آموزان تماس می گرفتند و می گفتند که شماره زبان آموزی شان توسط سیستم پیدا نمی شود که ما بلافاصله بعد از بررسی موضوع در صورتی که مشکل از جانب ما بود آن را برطرف می کردیم اما بعضی مواقع عده ای از زبان آموزان بدون اطلاع از این که در ترم گذشته مردود شده اند اقدام به ثبت نام می کردند و با ما تماس می گرفتند و می گفتند که قادر به حفظ روز و ساعت نیستند که ما آن ها را متوجه اشتباه شان می کردیم.
وی درباره پرداخت اینترنتی شهریه می گوید: با توجه به اطلاع رسانی های خوب و به موقعی که در مرکز ما صورت گرفت فکر می کنم که مرکز ما سومین مرکز از نظر تعداد زبان آموزانی باشد که به صورت اینترنتی شهریه خود را واریز کرده اند.
یوسف میرزایی تبار، مسئول مرکز آموزشی کرمانشاه درباره ثبت نام اینترنتی می گوید: تا به این امروز از بین تمام زبان آموزانی که ثبت نام اینترنتی انجام داده اند شاید حدودا 12،10 نفر بوده اند که دچار مشکل شده اند،  طی تماس تلفنی که با مرکز گرفته اند مشکلشان رفع شده است. بیشتر تماس های تلفنی که با مرکز ما گرفته شده است مبنی بر این موضوع بوده که زبان آموزان می خواستند در همان روز وساعت خودشان ثبت نام نمایند که این موضوع باعث ایجاد برخی مشکلات برای آن ها شده است.
وی ادامه می دهد: اگر بتوانیم پرداخت اینترنتی را بین زبان آموزان جا بیندازیم و شرایطی را فراهم نماییم که همه بتوانند پرداخت اینترنتی انجام دهند، در کاهش مراجعات حضوری زبان آموزان بسیار موثر خواهد بود.
میرزایی تبار می گوید: در ترم قبل برای رفاه حال زبان آموزانی که موفق به انجام ثبت نام اینترنتی نشدند و ناچار به مراجعه حضوری بودند، شرایطی را فراهم کردیم به این ترتیب که برای هر سطح یک روز مشخص را اعلام کردیم تا ازدحام جمعیت برای ثبت نام حضوری صورت نگیرد و با توجه به  بازخورد خوبی که در ترم قبل داشتیم تصمیم داریم این کار را برای این ترم هم انجام دهیم.
حمید کهندل نیا، مسئول مرکز آموزشی نیاوران درباره ثبت نام اینترنتی می گوید: پنجشنبه هفته گذشته از ساعت 11 تا 13 زبان آموزانی که پرداخت اینترنتی انجام داده بودند نمی توانستند ثبت نام کنند که خوشبختانه با راهنمایی های بخش فناوری اطلاعات این مشکل را برطرف کردیم اما علاوه بر این مسئله بیشتر تماس هایی که با مرکز ما گرفته می شود مبنی بر این قضیه است که زبان آموزان می خواهند در روزهای دوشنبه و پنجشنبه حفظ روز و ساعت انجام دهند که متاسفانه ما به علت کمبود مدرس در این روزها با مشکل مواجه شده ایم.
وی اضافه می کند: با توجه به این که مرکز ما در انتهای خیابان پاسداران واقع شده است و در سایت ثبت نام قسمتی جداگانه برای ثبت نام زبان آموزان مرکز پاسداران در نظر گرفته شده است زبان آموزان مرکز نیاوران نیز دچار این شبهه شده بودند که باید از این بخش در نظرگرفته شده ثبت نام کنند که طی تماس های زیادی که پیرامون این قضیه با مرکز ما می گرفتند آن ها را راهنمایی می کردیم.
کهندل نیا درباره پرداخت اینترنتی شهریه می گوید: در این ترم ما حدود 28 درصد پرداخت اینترنتی داشته ایم.
 
 
کریم صفیری، مسئول ارشد استان اصفهان، می گوید: در این ترم روند ثبت نام اینترنتی نسبتا خوب بوده است و تنها در یکی از مراکز خواهران با مشکل مواجه شدیم که طی تماس با بخش فناوری توانستیم آن را حل و فصل نماییم اما به طور کلی روند ثبت نام خوب بوده است.
وی ادامه می دهد: پرداخت اینترنتی شهریه نیز در این ترم خوب بوده است به طوری که یکی از مراکز که 1200 زبان آموز داشته 1100 نفر آن ها پرداخت اینترنتی انجام داده اند که این میزان نسبت به ترم های گذشته بسیار قابل توجه است.
صفیری می افزاید: ما در این ترم برای رفاه حال زبان آموزان اقداماتی را انجام دادیم از جمله این که به هر مرکز یک دستگاه کارت خوان اختصاص دادیم و همچنین فروشگاه کتاب را که قبلا به صورت موقتی دایر بود، دائمی در هر مرکز برپا کردیم تا این امکان وجود داشته باشد که همزمان با ثبت نام کتاب نیز توسط زبان آموزان خریداری شود.
شایسته همتی، مسئول مرکز آموزشی شهید بهشتی، می گوید: ثبت نام اینترنتی در این ترم به خوبی انجام شد و خداراشکر با مشکل خاصی مواجه نشدیم، به جز در یکی دو مورد که در مدت زمان اعلام شده پرداخت اینترنتی را انجام نداده بودند و به ناچار به سایت بانک ملی رفته بودند و از آن جا پرداخت کرده بودند و فکر می کردند که پرداختشان صورت گرفته است و با ما تماس می گرفتند که چرا با وجود پرداخت شهریه قادر به انجام ثبت نام نیستند و همچنین چند نفری هم بودند که پرداخت انجام داده بودند اما بستانکاری آن ها اعلام نشده بود و شهریه آن ها به حسابشان برگشت خورده بود.
رضا خادم آستانه، مسئول ارشد استان یزد، درباره ثبت نام اینترنتی می گوید: در این ترم خوشبختانه با توجه به اطلاع رسانی های به موقعی که انجام دادیم در هنگام ثبت نام اینترنتی با مشکلی مواجه نشدیم و گهگاهی هم اگر نارضایتی وجود داشت به خاطر عدم دقت خود زبان آموزان بود و با راهنمایی مشکل آن ها را رفع کردیم.
خادم ادامه می دهد: این ترم بخش فناوری اطلاعات کانون زبان ایران همکاری بسیاری خوبی با ما داشتند و به موقع پاسخگوی سوالات ما بودند که از همه آن ها به خاطر زحماتشان ممنون هستیم.
وی می افزاید: در پیش پرداخت اینترنتی شهریه نیز با مشکل زیادی مواجه نشدیم اما در روزهای آخر به دلیل ازدیاد مراجعه کنندگان، سایت باز نمی شد و یا اینکه بستانکاری تعدادی از زبان آموزان اعلام نمی شد که همراه با نامه این موضوع را به اطلاع بخش اداری – مالی رساندیم.
معصومه صادق پور، مسئول مرکز آموزشی گلستان می گوید: روند ثبت نام اینترنتی در این ترم خوب بوده است بجز در چند مورد که در هنگام ثبت نام سیستم به زبان آموزان پیغام می داد که شماره زبان آموزی شما از طرف مرکز ارسال نشده است، در ابتدا تصور ما بر این بود که این زبان آموزان در بخش مالی دچار مشکل شده اند و ممکن است شهریه آن ها به حسابشان برگشت داده شده باشد اما بعد از بررسی مشاهده کردیم که این موضوع صحت ندارد، برای همین تصمیم داریم این مسئله را با بخش فناوری در میان بگذاریم تا ما را راهنمایی کنند. از طرف دیگر چون برخی از مدرسان تعداد کلاس هایشان را کم یا زیاد کرده اند و یا این که زمان هایشان را تغییر داده اند، حفظ روز و ساعت برای برخی از زبان آموزان امکان پذیر نبود که سعی کردیم آن ها را نسبت به این موضوع توجیه نماییم.
وی ادامه می دهد: در این ترم نسبت به ترم گذشته پیش پرداخت اینترنتی با استقبال خوبی مواجه نشد که من فکر می کنم علت آن این بود که در ترم قبل شهریه برخی از زبان آموزان به حسابشان برگشت خورده بود که البته این تعداد هم انگشت شمار بودند اما شاید همین موضوع باعث شده است که در این ترم زبان آموزان تمایلی به پرداخت اینترنتی شهریه نداشته باشند.
عبدالحسین عالمی، معاون کانون زبان استان فارس، می گوید: در این ترم مشکلاتی وجود داشت؛ از جمله این که نمرات درست و به موقع بر روی سایت قرار نمی گرفت و یا این که زبان آموزان برای حفظ روز و ساعت و یا دیدن نمرات با مشکل مواجه می شدند که خوشبختانه با تلاش و همکاری بخش فناوری اطلاعات توانستیم این مشکلات را برطرف کنیم.
وی ادامه می دهد: استان فارس در پرداخت اینترنتی در کل کشور مقام اول را کسب کرد و باید تلاش کنیم تا مشکلاتی که در این ترم وجود داشته برطرف شود و نمرات و پرداخت ها به موقع صورت بگیرد.
 

تماس های تلفنی که با مراکز کانون زبان ایران در تهران و شهرستان ها داشتیم حاکی از این است که با تمهیدات، همکاری ها و راهنمایی هایی که از سوی بخش فناوری اطلاعات کانون زبان صورت گرفته است روند ثبت نام اینترنتی نسبت به ترم های قبل بهتر وبا مشکلات کمتری صورت گرفته است. ضمن عرض خسته نباشید به همه همکاران، امیدواریم که روند ثبت نام اینترنتی در کانون زبان ایران هر ترم بهتر از ترم گذشته باشد.

 

تعداد امتیازات: (125) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (24307)
گروه خبر: اخبار مراکز
کد خبر: 349
  • ثبت نام اینترنتی در کانون زبان، "هر ترم بهتر از ترم قبل"
  • ثبت نام اینترنتی در کانون زبان، "هر ترم بهتر از ترم قبل"

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# فاطمه نجات بخش ( 01:03 ب.ظ)
با سلام و خسته نباشید
لطفا مهلت ثبت نام هر ترم را در سایت اعلام کنید
ضمنا ساعات امکان ثبت نام را شبانه روزی کنید
با تشکر
2
# ALi ( 08:43 ب.ظ)
عالي است
3
# حميد ( 01:40 ب.ظ)
بنده كه اصلا راضي نيستم علارغم پيش ثبتنام و گرفتن تاييديه ثبت نام ولي هنوز موفق به ثبت نام نشده ام
4
# کاهی ( 04:09 ب.ظ)
با سلام و خسته نباشید

همه چیز خوب است بغیر از تلفنهای تماس آموزشگاه که در اختیار دانشجویان قرارداده نمیشود من با سختی یک شماره تماس دارم که همیشه مشغول میباشد و چندین بار حضوری و از طریق ایمیل خواستار رفع مشکل شده ام ولی متاسفانه جوابی دریافت نکرده ام خواهشمندم که رسیدگی شود.

با تشکر
کاهی
5
# مسوول سایت ( 08:39 ق.ظ)
جناب کاهی شماره تماس مراکز و دیگر اطلاعات آنها در منوی مراکز آموزشی => اطلاعات مراکز وجود دارد.
6
# yousefi ( 10:31 ق.ظ)
باسلام وآرزوي موفقيت روزافزون براي شما
من 2سوال دارم:
1-چرا كساني كه ترمي را قبول نميشوندامكان ثبت نام بابقيه زبان آموزان راندارندوبايد منتظربمونن تابقيه ثبت نام كنن وبعداينها ثبت نام كنند؟
2-چراموقع ثبت نام اوليه بقيه ساعات نشان داده نميشه كه اگه ساعت موردنظرت درليست موردنظربوددرروزتغييرروزوساعت اقدام كني اگه نه كه همون ساعت خودت راثبت نام كني؟من اين ترم روزتغييرساعت مراجعه كردم ساعت موردنظرم نبودساعت قبلي ام هم پرشده بود
7
# الناز ( 12:35 ب.ظ)
ببخشید میشه بگید ترم بهار کی به پایان میرسه ؟تازیخ دقیق میخوام ممنون
8
# ali ( 07:01 ب.ظ)
با سلام من کارت ثبت نام خودم رو بعد پرینت گرفتن گم کردم.الان نمیتونم از سایت بگیرم؟
9
# محمدرضا ( 09:02 ب.ظ)
سلام عرض میکنم خدمت دست اندر کاران کانون زبان و مدیریت محترم سایت.
یک درخواست دارم، امیدوارم که عملی بشه.
کانون زبان ایران با سابقه ای که داره، هنوزم که هنوزه دانش آموخته های کانون یک کارت دانش آموزی ثابت ندارن، هر ترم یک کارت کاغذی میدن، آخه این درسته؟ یک کارت دانش آموزی با کد یگتا برای هر کسی صادر کنید دیگه . تو عصر پیشرفت داریم زندگی میکنیم بعد باید کارت کاغذی داشته باشیم.
یک مقدار در فکر کانون زبان و دانش آموخته هاش باشین
10
# قیصر ( 08:42 ق.ظ)
سرکار خانم "الناز"
تاریخ پایان ترم بهار برای زبان آموزان دوشنبه و پنج شنبه 25 خرداد، زبان آموزان شنبه و چهارشنبه 27 خرداد و برای زبان آموزان یکشنبه و سه شنبه 28 خرداد
موفق باشید
11
# کیوان بخشی پور ( 02:32 ب.ظ)
جناب آقای محمدرضا سلام
برگه ی کاغذی که به شما داده می شود در حقیقت تایید ثبت نام شما در ترم و کلاس معین در کانون می باشد و ارزش دیگری ندارد، در ضمن صدور کارت دائمی (با توجه به اینکه تحصیل در کانون برای دوره ای مشخص، اجباری نیست ) به دلیل سوء استفاده های احتمالی، امکان پذیر نیست. البته زبان آموزان محترم می توانند جهت دریافت گواهینامه سطح یا مقطع درخواست خود را به شعبه مربوطه ارائه و پس از طی مراحل قانونی ، مدرک خود را دریافت نمایند.
12
# پری ولیزاده ( 12:31 ب.ظ)
من قصد ثبت نام دارم، میخوام در کانون زبان یاد بگیرم، من پانزده ترم زبان خوندم و تا حدودی می تونم متوجه بشم و صحبت کنم.
پاسخ
سلام
از قسمت اطلاعات مراکز سایت کانون زبان، مرکزی که برای تحصیل تان مناسب است را انتخاب کنید. بعد از مراجعه به آن مرکز و انجام آزمون تعیین سطح می توانید زبان آموز کانون زبان شوید.
13
# مجید مقدسی ( 08:36 ب.ظ)
سلام
احتراما اینجانب محمد معین مقدسی به علت عدم اطلاع از زمان ثبت نام متاسفانه نتوانستم ثبت نام کنم و اخیرا" متوجه شدم که مورخه 22و 23/9/94 را تعین کرده بودن جهت کسانی که مشکل ثبت نام داشته اند. لذا خواهشمند است راهنمایی بفرمایید با توجه به این موضوع من چگونه می توانم ثبت نام کنم
با مزید تشکرات

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: