چهارشنبه 10 شهریور 1395  | English
20

فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت

فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت

 

در میان هیاهوی جمعیت علاقه مند به کتاب خیابان انقلاب خودمان را به پاساژ فروزنده می رسانیم، پله های ورودی پاساژ را که بالا می رویم، درست روبه رویمان در انتهای پاساژ تابلوی فروشگاه محصولات کانون پرورش فکری و کانون زبان ایران خودنمایی می کند.
حدود چهار ماه است که از افتتاح این فروشگاه در خیابان انقلاب می گذرد، مصاحبه ای با مسئول فروشگاه انجام دادیم تا بیشتر با میزان استقبال مراجعه کنندگان و روند کار فروشگاه آشنا شویم.
 

خودتان را معرفی کنید؟
علی احمدی سرچشمه هستم. در دهم خرداد ماه سال 1357 در سراب از شهرهای استان آذربایجان شرقی متولد شدم.
 

چند سال است که در فروشگاه های کانون زبان فعالیت می کنید؟
در حدود یک سال است. قبل از افتتاح فروشگاه انقلاب در فروشگاه مرکزی خیابان  خالد اسلامبولی کار می کردم.
 

این فروشگاه از چه زمانی راه اندازی شده است؟
از تاریخ 29 آذرماه سال گذشته این فروشگاه شروع به کار کرده است، در حدود چهار ماه است.
 
 

چه محصولاتی در این فروشگاه ارائه می شود؟ 
تمامی محصولات کانون پرورش فکری و کانون زبان ایران اعم از کتاب های داستان، شعر، رمان، کاردستی، آموزشی، علمی، مذهبی و.... و همچنین وسایل، اسباب بازی های کودک، لوازم التحریر، نشریات به زبان های مختلف و... در این فروشگاه ارائه می گردد.
 

تا به امروز استقبال از فروشگاه چگونه بوده است؟
خدارا شکر استقبال هر روز بهتر از روز قبل است و هر چه زمان بیشتر می گذرد و اطلاع رسانی بیشتری صورت می گیرد استقبال مراجعه کنندگان نیز بیشتر می گردد.
 

فکر می کنید واقع شدن فروشگاه در خیابان انقلاب تا چه میزان در جذب بیشتر مخاطب موثر بوده است؟
خیابان انقلاب مکانی است که بیشتر کسانی که اهل کتاب و مطالعه هستند در این جا تردد می کنند و لازم بود که کانون نیز در این مکان حضور داشته باشد. از زمانی که ما به این جا آمده ایم بسیاری از همکاران و ناشرانی که از قبل در این خیابان حضور داشتند با تعجب از ما می پرسند که چرا کانون تا به حال در خیابان انقلاب فروشگاهی نداشته است.
 

مخاطبان این فروشگاه بیشتر چه افرادی هستند؟ 
مراجعه کنندگان ما بیشتر زبان آموزان کانون زبان و کودکان هستند. اما بسیاری از افراد هم هستند که به ما می گویند وقتی وارد پاساژ می شویم و تابلوی شما را می بینیم، بسیاری از خاطرات دوران کودکی مان برایمان زنده می شود و حتی اگر چیزی هم نخرند، تنها برای یادآوری این خاطرات چند دقیقه ای در فروشگاه ما قدم می زنند و محصولات ما را با علاقه نگاه می کنند.
 

کدامیک از محصولات فروشگاه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است؟
کتاب های کانون زبان ایران و همچنین کتاب های علمی طرفداران بیشتری دارد.
 

اوقات بیکاری تان را معمولا در فروشگاه چگونه سپری می کنید؟ 
اوقاتی که مراجعه کنندگان مان کمتر است را به مرتب کردن قفسه ها و کتاب ها می گذرانم.
 
 

خودتان تا چه میزان اهل مطالعه هستید؟
به مطالعه علاقه زیادی دارم. حداقل باید کتاب های این جا را مطالعه کنم تا بتوانم مراجعه کنندگان را بهتر راهنمایی کنم.
 

آخرین کتابی که از بین کتاب های فروشگاه خواندید چه بود؟
رمان سیاه دل بود که در آن نویسنده کتاب خودش شخصیت اول داستان می شود و به بازگویی تجربه های مختلفی که کسب کرده است می پردازد.
 

اگر یکی از مشتریان کتابی که از شما خریده را پس بیاورد عکس العمل تان چیست و چه کار می کنید؟
سیستم فروشی که در این فروشگاه وجود دارد به ما فقط تا سه روز اجازه تعویض و پس گرفتن کتاب را می دهد، به خاطر همین موضوع بعد از این مدت امکان این کار برای ما وجود ندارد اما باز هم تمام تلاشمان را می کنیم تا مشتری از ما راضی باشد و بتوانیم رضایتش را جلب کنیم.
 

به مشتریان تان تخفیف هم می دهید؟
اصلا، تخفیف در سیستم فروش ما تعریف نشده است.
 

آیا کانون زبان ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال حضور دارد؟
بله در نمایشگاه امسال همانند سال های گذشته غرفه خواهیم داشت.
 

در نمایشگاه بین المللی کتاب سال قبل شما حضور داشتید؟ استقبال بازدید کنندگان از غرفه کانون زبان چطور بود؟
من در شش دوره برگزاری نمایشگاه در سال های گذشته حضور داشتم و فکر می کنم سال گذشته یکی از پر بازدیدترین سال های کانون زبان در نمایشگاه بین المللی کتاب بود.
 

خاطره ای از مدت زمانی که در فروشگاه کتاب فعالیت می کنید دارید که برایمان تعریف کنید؟
چون فروشگاه ما در قسمت انتهایی پاساژ واقع شده است و دسترسی مان به خیابان کم است حمل کتاب و محصولات از دشواری هایی است که ما با آن روبرو هستیم علاوه بر این در قسمت کنار فروشگاه ما آینه بزرگی به دیوار نصب شده است که متاسفانه باعث می شود مراجعه کنندگان دچار خطای دید شوند و با آن برخورد کنند و ما هر روز شاهد اتفاقات بدی در این مورد هستیم. ( در همان مدت زمانی که ما برای مصاحبه در فروشگاه حضور داشتیم نیز چند بار شاهد این موضوع بودیم)
 

کلام آخر
در پایان لازم می دانم از جناب آقای حسن مسعودی رئیس محترم کانون زبان ایران به خاطر اعتمادی که به من داشتند و این فروشگاه را به من سپردند تشکر کنم.
 

بعد از صحبت با مسئول فروشگاه فرصت را مناسب دانستیم تا با چند نفری از مراجعه کنندگان نیز همکلام شویم.

 

مرضیه هوشیار که در حال مطالعه کتاب های کانون زبان است می گوید: دخترم مدرس کانون زبان ایران است. بچه های من با محصولات کانون بزرگ شدند و چون عضو کانون بودیم حتی محصولات به در خانه ی ما می آمد.
وی ادامه می دهد: برادر من بسیار علاقه مند است تا فرهنگ پیشین ما بین کودکان و نوجوانان ترویج پیدا کند و من هم با توجه به شناختی که از کانون و محصولات آن داشتم، به این جا آمدم تا بتوانم کتاب هایی در این زمینه برایش تهیه کنم چون فکر میکنم کانون در زمینه اقدامات و فعالیت های فرهنگی، واقعا موسسه ای پیشرو است.
خانم هوشیار از جدید التاسیس بودن فروشگاه اظهار بی اطلاعی می کند و می گوید: من حتی احتمال این موضوع را هم نمی دادم که در خیابان انقلاب کانون فروشگاهی نداشته باشد، برای همین بدون اطلاع آمدم و خوشبختانه موفق به پیدا کردن این فروشگاه هم شدم.
 
 
سعیده مظفری لیسانس نمایش عروسکی دارد و می گوید: من در خانه اسباب بازی که در آن کلاس های آموزشی برگزار می شود کار می کنم. چون از قبل برای فرزندم که 4 ساله است از فروشگاه های کانون خرید می کردم و با محصولات این جا آشنایی داشتم برای همین به این جا آمدم تا برای محل کارم نیز کتاب تهیه کنم.
وی می گوید: ما معمولا برای خریدهایی در این زمینه یا به خیابان هفت تیر می رفتیم یا انقلاب و حضور کانون در این خیابان واقعا ضروری احساس می شد.
 
 
ابراهیم ربیعی که دخترش زبان آموز کانون زبان ایران در استان گیلان است می گوید: از بین محصولات کانون تنها با کتاب های کانون زبان آشنا هستم که از نحوه آموزش آن ها نیز بسیار راضی هستم.
وی می افزاید: از زمان های بسیار قدیم خیابان انقلاب مکان شناخته شده ای برای علاقه مندان به کتاب بوده است و فکر می کنم که بسیار لازم و ضروری بود تا فروشگاهی در این خیابان دایر شود.
 
مریم ندایی که دخترش زبان آموز کانون زبان است می گوید: من محصولات کانون را خیلی نمی پسندم چون هر زمانی که به این جا آمدم تا برای پسر 3 ساله ام چیزی بخرم دست خالی برگشتم. حتی خود پسرم هم هیچ کدام از این محصولات را انتخاب نمی کند. فکر می کنم شاید دلیل این مسئله این باشد که محصولات ظاهری جذاب برای کودکان ندارد.
وی ادامه می دهد: محل کار من در خیابان انقلاب است و خیلی خوشحال شدم که این فروشگاه در این جا نیز ایجاد شد و دسترسی من راحت تر شد.
سائده صادقی دانشجوی معماری است، می گوید: اولین بار است که به این فروشگاه می آیم و در بین محصولات این جا به دنبال ایده ای برای کارم می گشتم که خوشبختانه محصولات این جا خیلی در این زمینه هم به من کمک کرد.
وی می گوید: بهتر از خیابان  انقلاب جای دیگری برای ارائه این محصولات وجود ندارد.
 
 
هستی عابدزاده که با علاقه در حال تماشای محصولات فروشگاه است می گوید: قصد دارم به کانون زبان بیایم و زبان اسپانیایی یاد بگیرم. بیشتر به خاطر این به این فروشگاه آمدم تا ببینم کتاب به زبان اسپانیایی دارند یا نه اما وقتی بقیه محصولات را دیدم خاطرات دوران کودکی ام برایم زنده شد و کتاب های اسپانیایی را فراموش کردم.

گزارش مان را با صحبت با مراجعه کنندگان به پایان می رسانیم و امیدواریم که فروشگاه محصولات کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت روزهای پر مراجعه کننده ای را سپری کند.

 

 

تعداد امتیازات: (13) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (6368)
گروه خبر: سایر اخبار
کد خبر: 359
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت
 • فروشگاه کانون در قلب کتاب فروشی های پایتخت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# رضایی ( 10:20 ب.ظ)
گزارش جالبی بود
2
# مریم خطاط ( 01:37 ب.ظ)
با سلام وآرزوی موفقیت روزافزون خدمت آقای احمدی(مسؤول مرکز گلبرگ)
3
# Esfahan ( 10:04 ق.ظ)
Another Great step which in addition to providing services, will give ILI the higher visibility in society which it most certainly deserves. With hopes of expansion and especially to other cities: Haghighi and the crew from Esfahan.
4
# مرضیه ( 02:01 ب.ظ)
با سلام و خسته نباشید
از اینکه این فروشگاه رو در خیابان انقلاب دایر کردید کمال تشکر را دارم، واقعا ایده ی بکر خوبی بود. من از زبان آموزان کانون هستم و از اینکه امکان دسترسی به محصولات کانون رو برامون آسون کردید بسیار سپاسگزارم، به زودی به فروشگاهتون سر می زنم.
5
# محمد ( 09:30 ق.ظ)
سلام.اززبان آموزان کانون هستم.کتابهای دوره ی اسپانیایی را نیاز دارم و امکان امدن به شهر تهران را ندارم.لطفا راهنمایی بفرمایید
6
# مالك هادي پور ( 12:33 ب.ظ)
آيا امكان خريد اينترنتي از فروشگاه امكان پذير است
7
# ابراهیم سعداوی ( 03:50 ق.ظ)
سلام:اززبان آموزان کانون هستم.کتابهای دوره ی انگلیسی را نیاز دارم و امکان امدن به شهر تهران را ندارم.لطفا راهنمایی بفرمایید


آيا امكان خريد اينترنتي از فروشگاه امكان پذير است

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: