عکس هدر

toefl

معرفی

راهنمای نام‌نویسی آزمون

تاریخ‌های برگزاری آزمون تافل

قوانین شرکت در آزمون

تغییرات تافل از ابتدای آگوست 2019

تماس با ما

پرسش های متداول

عکس ها

 

 

معرفی

آزمون Test Of English as a Foreign language) TOEFL) که توسط موسسه ETS برگزار می‌شود، یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است. در این آزمون میزان تسلط غیر انگلیسی زبانان بر این زبان سنجیده می‌شود. از مزیت‌های بزرگ آزمون تافل می‌توان به گستردگی پذیرش این مدرک در مراکز علمی و مهاجرتی جهان اشاره نمود، به طوری که هم اکنون این آزمون در بیش از 11000 دانشگاه در 130 کشور جهان مورد قبول واقع می‌شود. آزمون تافل تا چند سال پیش به دو صورت کاغذی (PBT) و اینترنتی (iBT) انجام می‌پذیرفت اما از حدود 3 سال پیش دیگر آزمون کاغذی (PBT) در ایران برگزار نمی‌شود و در حال حاضر فقط آزمون اینترنتی تافل (TOEFL-iBT) هر هفته برگزار می‌شود.
در بخش آزمون های بین الملل کانون زبان ایران ، از تابستان 98 مکاتبات با مرکز ETS آمریکا جهت برگزاری آزمون های تافل از سر گرفته شد، قراردادهای حقوقی، مالی و فنی بررسی، آموزش ها و آزمون های آنلاین برگزار کنندگان این آزمون از سوی موسسه ETS برگزار گردید، تجهیزات لازم از موسسه ETS آمریکا ارسال شد و سایت با به روزترین تجهیزات راه اندازی شد.

 

قوانین شرکت در آزمون

1. داوطلبان فقط مجاز هستند مدارک شناسایی خود ( پاسپورت و یا کارت ملی ) را به سالن امتحان ببرید.
2. بردن هرگونه خوراکی و نوشیدنی به داخل سالن امتحان ممنوع می باشد.
3. در صورت پر شدن برگه های چرک‌نویس، لطفاً آنها را بر روی کیس قرار داده تا مراقبین بعد از برداشتن آنها برگه های جدید را در اختیار شما قرار دهند.
4. در طی امتحان استفاده از خودکار و یا اتود منع قانونی دارد و بر طبق قوانین ETS فقط مدادهای قرار داده شده بر روی میزها قابل استفاده هستند.
5. با اعلام زمان استراحت (BREAK) حتماً سالن امتحان را ترک فرمایید. پایان زمان استراحت توسط مراقبین به شما اعلام می شود.
6. در زمان استراحت استفاده از تلفن همراه و صحبت در مورد محتوای آزمون با سایر داوطلبین ممنوع می باشد.
7. هدست های ارسال شده از ETS از لحاظ ضبط صدا بسیار قوی بوده و لذا در بخش SPEAKING تلاش شود با حداقل صدا پاسخگویی صورت گیرد تا تمرکز سایر شرکت کنندگان مختل نگردد.
8. در صورت بروز مشکل در زمان امتحان با بالابردن دست، مراقبین به شما مراجعه و جهت رفع مشکل اقدام خواهند کرد.
9. برای حفظ سلامت شما عزیزان سالن های پذیرش، انتظار و امتحان قبل و بعد از هر آزمون نظافت و ضد عفونی می شوند. شما نیز در رعایت نکات و حفظ پروتکل های بهداشتی نهایت تلاش را مبذول بفرمایید.

 

تغییرات تافل از ابتدای آگوست 2019

موسسه ETS از ابتدای آگوست 2019 تغییراتی در آزمون تافل اعمال کرد تا کمی از بار دشواری این آزمون بکاهد. مهم ترین تغییر آن کوتاهتر کردن زمان آن به مدت 30 دقیقه بود که نهایتا مدت زمان آزمون به 3 ساعت کاهش یافت. البته بخش رایتینگ این آزمون تغییری نکرد و همچنان دو سوال رایتینگ وجود دارد که برای پاسخگویی به آنها پنجاه دقیقه زمان اختصاص داده شده است. سیستم نمره دهی این آزمون نیز تغییری نکرده است.

 

تغییرات بخش listening تافل

در آزمون تافل بعد از اول آگوست سال ۲۰۱۹، بخش listening کوتاه تر شد. در فرمت نرمال این بخش، همچنان دو conversation وجود دارد که از هر کدام پنج سوال مطرح می شود. اما تعداد lecture های آزمون کاهش پیدا کرد و به جای چهار Lecture، سه lecture وجود دارد که از هر کدام از آنها همانند قبل شش سوال مطرح می شود.
در حالتی که بخش Listening لانگ فرمت باشد، یک conversation و یک lecture دیگر هم اضافه خواهد شد که این یعنی در لانگ فرمت لیسنینگ تافل بعد از آگوست ۲۰۱۹، یک lecture کمتر وجود دارد. پس در مجموع در حالت Long Format لیسنینگ تافل، سه Conversation و چهار Lecture وجود دارد.

تغییرات بخش اسپیکینگ تافل

در بخش اسپیکینگ آزمون تافل جدید بعد از August سال ۲۰۱۹، دو سوال کمتر شد. این بخش در گذشته دو سوال Independent و چهار سوال Integrated داشت. اما در تافل جدید، یکی از سوال های independent و یکی از سوال های Integrated حذف شدند و فقط یک سوال از نوع Independent و سه سوال از نوع Integrated وجود دارند.

ارسال بهترین نمره های کسب شده با My Best™ Scores
یکی از تغییراتی که در سیستم گزارش نمره های تافل ایجاد شده است، گزارش بهترین نمره های آزمون های تافل دو سال اخیر است. این به این معنی است که در کارنامه تافل جدید، به جز نمره داوطلب در آخرین آزمونی که داده اند، بخشی با عنوان My Best™ Scores وجود خواهد داشت که در آن بهترین نمره هر یک از مهارت های آنها در آزمون هایی که در دوسال گذشته (از تاریخ آزمون فعلی) گزارش می شود. البته هنوز مشخص نیست که آیا همه دانشگاهها این سیستم جدید نمره دهی را به عنوان نمره نهایی داوطلب میپذیرند یا خیر.

 

تماس با ما

 ثبت نام در این آزمون از طریق سایت ets.org است و داوطلبین عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 88492195-021 در تمامی ساعات اداری تماس حاصل کنند.
محل برگزاری آزمون به نشانی شهرک غرب، بلوار حسن سیف، روبروی کوچه 22، کانون زبان ایران واحد برادران می باشد. شماره تماس سایت برگزاری آزمون 88085845 می باشد.

 

پرسش های متداول

 آزمون تافل (TOEFL) چیست؟
پاسخ : تافل آزمون سنجش زبان انگلیسی است و چهار مهارت زبانی را مورد ارزیابی قرار میدهد. بنا به وب سایت رسمی ای. تی. اس، (E.T.S)یازده هزار موسسه در ۱3۰ کشور دنیا و تقریبا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کانادا برای پذیرش، اعطای بورس تحصیلی، و فارغ التحصیلی نمرات تافل را ملاک قرار می دهند. این آزمون بیش از ۵۰ بار در سال ارائه می گردد.

منظور از تافل آی بی تی (TOEFL IBT) چیست؟
تافل iBT یا internet-based TOEFL مرسوم ترین نوع تافل می باشد که اینترنتی برگزار شده و نمره آن از صفر تا ۱۲۰ محاسبه می شود.
تافل TOEFL iBT مناسب چه افرادیست؟
تا کنون میلیون ها نفر از سراسر جهان آزمون تافل را برای مشخص کردن توانایی های زبان انگلیسی خود انتخاب نموده اند. متوسط سطوح زبانی این افرادی از سطح معمولی تا پیشرفته بوده است.
• دانش آموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داشته اند.
• افرادی که در برنامه های آموزش زبان انگلیسی مختلف دانشگاهی شرکت کرده اند.
• افرادی که متقاضی کمک های مالی تحصیلی از جمله scholarship و گرفتن مدارک معتبر هستند.
• افرادی که می خواهند سطح زبان انگلیسی خود را بسنجند.
• دانش آموزان و شاغلینی که برای ویزا اقدام می کنند.

حداقل نمره تافل قابل پذیرش دانشگاهها چیست؟
بستگی به دانشگاه پذیرنده و مقطع تحصیلی دارد. برای آگاهی از نمره حد نصاب هر دانشگاه به سایت آن دانشگاه مراجعه نمایید.اکثر دانشگاهها و موسسات دنیا حداقل نمره را 80 اعلام کرده اند که البته دانشگاههای در رده های بالاتر نمره بالاتری را خواستار هستند.

سیستم نمره دهی در آزمون های تافل به چه صورتی است؟
سیستم امتیاز دهی در آزمون تافل اینترنتی (iBT) در هر مهارت حد اکثر نمره ۳۰ است که نهایتا در ۴ مهارت به نمره ۱۲۰ خواهد رسید.

چگونه در آزمون تافل TOEFL iBT شرکت کنم؟
شما می بایست حداقل ۳۰ دقیقه قبل از آزمون در مرکز حضور داشته باشید تا مراحل check-in شما انجام گردد. تنها به شما اجازه داده می شود که مدارک شناسایی خود یعنی پاسپورت (یا کارت ملی با توجه به قوانین مرکز برگزاری) را در سالن آزمون به همراه داشته باشید و دیگر وسایل را قبل از ورود به اتاق امتحان می بایست در کمدهای مخصوص قرار دهید و کلید آن را به همراه داشته باشید. مداد و کاغذ چکنویس توسط سنتردر اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آیا امکان انتخاب ترتیب بخش های مختلف آزمون بر طبق نظر خود داوطلب وجود دارد؟
خیر. ترتیب مشخص شده درآزمون و زمانهای آنها قابل تغییر نیستند.

آیا امکان تغییر پاسخ وجود دارد؟
بخش Reading آزمون تافل شامل 3 یا 4 متن است، شما می توانید با کلیک کردن روی پاسخ جدید، پاسخ آن سوال را تغییر دهید. قابلیت تغییر به هر تعداد که بخواهید وجود دارد. همچنین می توانید با کلیک Review به سوالات قبلی در همان متن یا متون قبلی بازگردید و آنها را نیز تغییر دهید.
اما در بخش Listening پس از انتخاب پاسخ نهایی توسط شما (با هر تعداد تغییر) می بایست گزینه یا دکمه Confirm Answer را برای تایید پاسخ خود انتخاب نمایید. پس از این شما دیگر نمی توانید به آن سوال بازگردید یا تغییری در پاسخ خود انجام دهید.
در بخش Speaking پس از سپری شدن زمان آماده سازی و شنیدن صدای بوق، صدای شما ضبط شده و قابلیت تغییری وجود ندارد.
در بخش Writing قابلیت تغییر نوشته هایتان تا زمان پایان بخش وجود دارد. اگر زودتر از زمان مقرر دکمه پایان را بزنید هم دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید.

آیا آزمون نمره منفی دارد؟
خیر. شما می توانید بر اساس احتمالات درست ترین گزینه ایی را که حدس زده اید انتخاب کنید.

درصورت عدم وضوح صدا در قسمت listening چه کاری باید انجام داد؟
به شما یک هدست (یک هدفون به همراه میکروفون) داده می شود. قبل از شروع آزمون می بایست در صورت داشتن اشکال به مسئولین خبر دهید.

آیا بخش speaking برای همه همزمان آغاز می گردد؟
در آزمون تافل معمولا اینگونه نیست. بهتر است هدفون خود را روی گوش نگه دارید تا صدای داخل اتاق را کاهش دهید و با تمرین بیشتر قدرت تمرکز خود را با وجود صداهای محیطی بالا ببرید تا صدای دیگر شرکت کنندگان حواس شما را پرت نکند.
در صورت بروز مشکل در زمان امتحان چه باید کرد؟
اگر هرگونه مشکلی از قبیل قطعی اینترنت و یا برق کامپیوترها ایجاد شود، برگزار کنندگان آزمون می بایست تا 30 دقیقه مشکل را برطرف کنند. در صورت رفع مشکل آزمون از مرحله ایی که قطع شده بود ادامه پیدا خواهد کرد. در غیر اینصورت، فرد و یا همه افرادی که دچار مشکل شده اند، می توانند هزینه خود را با ارسال گزارش به ETS باز پس گیرند، یا روز و مرکز دیگری را برای آزمون انتخاب نمایند.
اگر مشکل شخصی مانند حال نامساعد برایتان به وجود آمده است و قصد ناتمام گذاشتن آزمون را دارید، با اطلاع دادن به برگزار کنندگان آزمون از آنها بخواهید گزارشی در این مورد ارسال کنند تا ETS در مورد آزمون مجدد تصمیم گیری کنند.

چه زمانی می توانم کارنامه ام را مشاهده و دریافت کنم؟
بین 6 تا 10روز پس از آزمون شما می توانید کارنامه خود را از سایت و اکانت خود دریافت کنید. همچنین ایمیلی مبنی بر کارنامه شما برایتان ارسال می گردد. کارنامه شما برای شما و موسسه ها و یا دانشگاههایی که مشخص کرده بودید نیز پست می گردد.

آیا می توانم ارسال نمراتم به دانشگاههای انتخابیم را کنسل کنم؟
با همان مبلغ آزمون می توانید۴ دانشگاه یا موسسه را برای دریافت نتیجه آزمون انتخاب کنید.شما در پایان آزمون می توانید با انتخاب گزینه های report و یا cancel انتخاب کنید که آیا نمرات شما به موسسات و دانشگاههایی که انتخاب کرده ایید گزارش شود یا خیر.

آیا امکان شرکت مجدد در آزمون وجود دارد؟
بله، تعداد دفعات شرکت در آزمون هیچ محدودیتی ندارد. اما شما نمی توانید در بازه زمانی 12 روزه 2 بار آزمون بدهید. اگر شما زمان آزمون خود را مشخص کرده اید نمی توانید تا 12 روز بعد آن در آزمون دیگری شرکت کنید.

منظور از تاریخ های قرمز در آزمون های تافل چیست؟
به تاریخهای برگزاری آزمون تافل اصلی که برای ثبت نام در آن کمتر از ۵ روز زمان باقی مانده اصطلاحا تاریخ قرمز می گویند، به این نکته توجه نمایید که برای ثبت نام در تاریخ قرمز طبق مقررات ETS مبلغ ۳۵$ به مبلغ ثبت نام اضافه می شود.

آیا امکان ثبت نام از طریق ویزا کارت وجود دارد؟
امکان پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل برای هر مرکزی، با ویزا کارت یا شماره وچر امکان پذیر می باشد. برای ثبت نام با ویزا کارت به سایت ets مراجعه نمایید.

چه موقع نسبت به ثبت نام اقدام شود؟
به علت ثبت نام زیاد آزمون در ماه های نزدیک به deadline دانشگاه ها توصیه می شود از چند ماه قبل برای ثبت نام آزمون اقدام شود.

در صورت اشکال در ثبت اطلاعات فردی در پروفایل کاربری چه اقدامی باید صورت گیرد؟
از قسمت Contact Us در پروفایلتان، یا toefl@ets.org به ETS ایمیل بزنید. در ایمیلتان مشکل را اعلام نمایید. در صورت وجود مغایرت اطلاعات ثبت شده با مدارک شناسایی شما در روز آزمون این مشکل به ETS گزارش شده و به احتمال زیاد به ابطال نمره آزمون می انجامد. لازم به ذکر است که پس از ایجاد پروفایل در سایت ETS، داوطلبین قادر به تغییر تاریخ تولد و نام و نام خانوادگی نخواهند بود و در صورت وجود مشکل قبل از روز آزمون برای پیگیری به ETS ایمیل بزنند.

در صورت اعتراض به نمره های بخش های speaking, writing چه اقدامی می توان صورت داد؟
فرم Score Review Request Form را از سایت ETS دانلود نموده و مطالعه فرمایید . در صورت وجود مشکل از تست سنتر، ETS با آنها مکاتبه خواهد کرد و با داوطلب تماس خواهد گرفت. در غیر اینصورت برای بازنگری در نمره می بایست هزینه مشخص شده توسط ETS را پرداخت نمایید.

آیا امکان تغییر تاریخ آزمون وجود دارد؟
بله با پرداخت هزینه تغییر تاریخ این امکان وجود دارد. با پرداخت هزینه rescheduling محدودیتی بر تعداد دفعات تعویق آزمون وجود ندارد.

در صورت عدم ارسال نمره چه کاری باید انجام داد؟
عوامل متعددی مانند تخلف از مقررات آزمون و یا حتی دیر برگشتن از Break میتواند منجر به ابطال آزمون بشود. با قسمت ETS Testing Integrity مکاتبه کنید تا نوع مشکل مشخص شود. با تست سنتری که در آن آزمون دادید هم میتوانید تماس بگیرید. هم چنین در پایان آزمون سوالی از داوطلبین پرسیده می شود مبنی بر این که آیا مایلند نمره شان را ریپورت کنند یا این که میخواهند که نمره خود را کنسل کنند. برخی از داوطلبین به اشتباه گزینه Cancel را انتخاب می کنند که در این صورت نمره کنسل شده و به دانشگاهها و موسسات انتخابی ریپورت نمی شود. در صورت تماس با ETS از طریق toefl@ets.org می توانید این مشکل را پیگیری کنید.

هزینه آزمون تافل چگونه پرداخت می شود؟
چنانچه حساب بانکی، کارت اعتباری و یا ویزا کارت آمریکا را نداشته باشید می توانید از طریق خرید وچر اقدام به پرداخت هزینه آزمون کنید. با خرید وچر یک کد 16 رقمی به شما داده می شود که در هنگام ثبت نام در سایت ets. orgمی بایست آن را وارد کنید. مراکز متعددی از جمله سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به فروش وچر می کنند .

 

مرکز برگزاری آزمون بین المللی تافل کانون زبان ایران


مرکز تافل 5
مرکز تافل 4
مرکز تافل 3
مرکز تافل 2
مرکز تافل 1