گفت و گویی دربارۀ سوالات آزمو‌ن‌های آنلاین کانون زبان:

گفت و گویی دربارۀ سوالات آزمو‌ن‌های آنلاین کانون زبان:
آزمون‌های آنلاین کانون زبان ایران از امروز یکشنبه 17 شهریور ماه آغاز می‌شود و در روز یکشنبه 24 شهریورماه به پایان می‌رسد. طراحی سوالات این آزمون بر عهدۀ تیمی از کارشناسان و مدرسان معاونت‌های پژوهش و آموزش این مجموعه بوده است.
سرگروه این تیم در خصوص مبنایی که برای برگزاری آزمون به صورت کتبی و یا آنلاین در نظر گرفته شده است، گفت: در سه سطح نهایی از سطوح بزرگسالان که به صدور گواهینامه می‬‌انجامد، آزمون پایان‬‌ترم به صورت کتبی و در بقیه سطوح بزرگ‌سال و کلیه سطوح نوجوانان به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، وی در خصوص سوالات این آزمون افزود: سوالات آزمون‬های آنلاین شامل بخش‌های واژگان، درک مطلب متون و گرامر است؛ سوالات در طیف آسان تا سخت طراحی و برای ارائه به صورت آنلاین به شکل تصادفی انتخاب می‌شوند. در نتیجه ترتیب سختی و آسانی در آن‌ها مطرح نیست. 
ایشان در خصوص مدت زمان پاسخگویی به سوالات عنوان کرد: زمان پاسخگویی به هر سوال بر حسب معیارهای استاندارد در نظر گرفته می‌شود و بیشتر زبان‌آموزان در مدتی کوتاه‬تر از زمان داده شده، آزمون را به اتمام می‬رسانند. به طور کلی بهتر است زبان‌آموزان در مورد مدیریت زمان پاسخگویی به آزمون، تمرین کنند. 
وی پیرامون مزیت‌های آزمون آنلاین بیان کرد: سیستم‬های آموزشی جهانی آزمون آنلاین را به عنوان ابزاری برای سنجش انتخاب کرده‌اند و هرچه بیشتر به سمت آن در حرکت هستند. این امر به دلیل مزایای متعدد این شکل از آزمون است که از جمله آن می‌توان به تجزیه و تحلیل آماری سریع و دقیق با توجه به متغیرهای گوناگون، مدیریت زمان مطلوب، حصول اطمینان بیشتر در مورد ایمنی و محرمانه بودن آزمون‌ها، سطح بالای شفافیت روند تولید، اجرا و اعلام نتایج آزمون و در دسترس بودن برای زبان‌آموزان در اماکن مختلف و انعطاف‌پذیری اشاره کرد. 
همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اجرا، صرفه‌جویی در  وقت و انرژی نیروی انسانی، صرفه جویی کامل در مصرف کاغذ و اثرات مثبت زیست محیطی، کاهش هزینه‌های لجستیکی، نمره‌دهی سریع و پردازش نتایج و ثبت آ‌ن‌ها، بهره‌گیری از آزمون‌سازی مشارکتی، امکان استفاده از برنامه‌های تجمیع سوالات خودکار، قابلیت مقایسه با سطوح آموزشی جهانی، سازگاری با الزامات عصر دیجیتال و تردد کمتر در ترافیک و کمک به رفاه فردی و خانوادگی از دیگر مزیت‌های برگزاری آزمون به صورت آنلاین است که ایشان به آن‌ها اشاره کرد.
سرگروه تیم طراحی سوالات آزمون آنلاین خاطر نشان کرد: به طور کلی می‬توان گفت که آزمون آنلاین در ابعاد تولید، نظارت بر اجرا و نمره‌دهی در مقایسه با سایر اشکال آزمون از کارایی بالاتری برخوردار است. 
وی در خصوص اقداماتی که به منظور بالابردن ضریب امنیت سوالات انجام شده است گفت: در تولید، ذخیره و اجرای آزمون از ویژگی‬های حوزه فناوری دیجیتال از جمله هوش مصنوعی، انتخاب تصادفی سوالات، پایگاه داده‬‌های متعدد و بانک گسترده سوالات استفاده کرده‌ایم.
ایشان در بخش پایانی سخنانش از زبان آموزان خواست برای موفقیت در آزمون آنلاین زمان کافی را برای مطالعه در نظر بگیرند و از آن به طور مطلوب استفاده کنند، همچنین به صورت فردی و سپس گروهی مطالعه کنند و برای خود و هم‌گروهی خود مطالب را توضیح دهند. قبل از امتحان موانع محیطی را برطرف کنند؛ در جلسه امتحان صرفاً به امتحان توجه نمایند و با اتخاذ نگرش صحیح، بدون نگرانی و با امید به پیشرفت در آزمون شرکت کنند.
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۲,۳۱۴
مدرس
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
4
5
32

با سلام و با تشکر از زحمات شما لطفاً شیوه ای اتخاذ کنید که در آن پس از انجام آزمون، جواب های اشتباه نشان داده شوند تا زبان آموزان با اشتباهات خود آشنا شده و در جهت رفع آنها تلاش نمایند. با تشکر

مرصاد اسکندرلی
۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
6
9

تدریس توسط مدرسان را خوب ارزیابی میکنم.

زینت رجبی
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
0
4
6

سلام ببخشید حداقل نمره قبولی در آزمون آنلاین در سطح بزرگسال چند است با تشکر

Mahan
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
0
1
0

سلام ببخشید اگه موفق به دادن آزمون در این زمان نشده ایم چه کار کنیم


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...