آیین افتتاح دپارتمان زبان ایتالیایی کانون زبان ایران برگزار شد

آیین افتتاح دپارتمان زبان ایتالیایی کانون زبان ایران برگزار شد
همزمان با هفتۀ جهانی زبان ایتالیایی، با حضور دکتر مصطفی مومنی، رییس کانون زبان ایران و دکتر وینچنزو روسوسپنا، دبیر اول و مسئول دفتر فرهنگی سفارت ایتالیا در تهران، آیین افتتاح دپارتمان زبان ایتالیایی کانون زبان ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و سرود ملی جمهوری ایتالیا، دکتر آنتونیا شرکا، مسئول دپارتمان زبان ایتالیایی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم در هفتۀ جهانی زبان ایتالیایی عنوان کرد: باعث افتخار من است که برای افتتاح دپارتمان ایتالیایی در بزرگترین و قدیمی‌ترین مجموعۀ آموزش زبانِ کشور حضور دارم. 
وی گفت: امیدوارم با مذاکراتی که با دانشگاه پروجا صورت گرفته است به زودی شاهد برگزاری آزمون‌های چلی در کانون زبان ایران باشیم و بتوانیم گواهینامه‌ای در این حوزه ارائه دهیم که بر اعتبار این دپارتمان بیفزاید.

دپارتمان زبان ایتالیایی

در ادامه دکتر روسوسپنا ضمن تبریک به مناسبت افتتاح دپارتمان ایتالیایی، بیان کرد: این ایام بهترین زمان برای افتتاح دپارتمان ایتالیایی در کانون زبان ایران است، زیرا همزمان با نوزدهمین دورۀ برپایی هفتۀ جهانی زبان ایتالیایی است. 
ایشان اظهار داشت: کشور ایتالیا به رغم این که از لحاظ وسعت چندان بزرگ نیست اما گسترۀ آموزش این زبان به قدری وسیع است که از هر فرصتی که برای معرفی این زبان به وجود می‌آید استقبال میکنیم چرا که زبان ایتالیایی و کشور ایتالیا از لحاظ فرهنگی بسیار دیرینه و غنی می‌باشد.
وی ادامه داد: هفتۀ زبان ایتالیایی هر سال به یک موضوع اختصاص دارد و موضوع امسالِ آن «زبان ایتالیایی و صحنۀ تئاتر» است؛ مهترین هدف برپایی این هفته ترویج و اشاعۀ زبان ایتالیایی است که با هدف راه‌اندازی دپارتمان زبانِ ایتالیایی در کانون زبان مطابقت دارد و من امروز با مشاهدۀ کادر علمی مستقر در این مجموعۀ آموزشی نسبت به دستیابی به این هدف امیدوارتر شده‌ام.

زبان روسی 2

دبیر اول و مسئول دفتر فرهنگی سفارت ایتالیا افزود: راه‌اندازی دپارتمان زبان ایتالیایی در کانون زبان اقدام ارزشمندی است و تلاشی که کانون زبان به عنوان موسسه‌ای با گستره وسیع ملی برای دستیابی به این هدف داشته بسیار ستودنی است.
وی در بخش پایانی سخنانش گفت: خوشحالم که از طرح اولیه این اقدام توسط رییس کانون زبان تا تحقق آن مدت زمان کوتاهی طی شد و با مشاهدۀ کادر علمی و تجهیزات آموزشی این مجموعه امیدوارم که در سال آینده در هفتۀ زبان ایتالیایی شاهد گشایش مراکز آموزش این زبان در سایر شهرها باشیم.
در ادامه این مراسم دکتر مومنی ضمن خیر مقدم به دبیر اول و مسئول دفتر فرهنگی سفارت ایتالیا با اشاره به قرابت‌های فرهنگی ایران و ایتالیا بیان کرد: فرهنگ و ادبیات زبان ایتالیایی همچون فرهنگ و ادبیات زبان فارسی بسیار کهن، غنی و پربار است و زبان ابزاری برای تعامل این دو فرهنگ با یکدیگر است؛ یکی از مهترین اهداف دپارتمان زبان ایتالیایی در کانون زبان ایجاد این تعامل فرهنگی است. 

روسی3

وی ضمن ابراز امیدواری در خصوص برگزاری آزمون چلی در کانون زبان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه پروجا تصریح کرد: کانون زبان ایران با حضور در 131 شهر در کشور، 293 مرکز آموزشی فعال و 1میلیون و 400 هزار زبان آموز در سال، بستر بزرگ و مهمی است تا توجه بیشتری به زبان غنی ایتالیایی که چهارمین زبان فراگیر در دنیا است داشته باشد.
وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همت مسئول و کادر علمی دپارتمان ایتالیایی بتوانیم این بخش را در سایر شهرها فعال سازیم.
گفتنی است، مراسم افتتاح رسمی دپارتمان زبان ایتالیایی کانون زبان ایران روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ساعت ۹ صبح در ساختمان مرکزی کانون زبان ایران برگزار شد.

پوستر ایتالیایی

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۲,۸۷۲
حسین سلطانی نژاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
0
1
7

سلام وقت بخیر میخواستم بدانم شرایط جذب مدرس زبان ایتالیایی در کانون زبان چه هست. بنده در حال حاضر مدرس زبان انگلیسی در کانون می باشم اما مسلط به زبان ایتالیایی بوده و علاقه مند به همکاری با کانون در زمینه تدریس زبان ایتالیایی نیز میباشم. سوال دیگرم این است که کلاسهای دپارتمان ایتالیایی از چه تاریخی آغاز به کار خواهد کرد. با تشکر و آرزوی توفیق روزافزون حسین سلطانی نژاد


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...