فرهنگ لغت روسی به فارسی توسط کانون زبان ایران منتشر خواهد شد

فرهنگ لغت روسی به فارسی توسط کانون زبان ایران منتشر خواهد شد
راهله ضیایی، مسئول بخش روسی کانون زبان ایران از به پایان رسیدن مراحل تالیف فرهنگ لغت روسی به فارسی و چاپ آن توسط انتشارات این مجموعۀ آموزشی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، ضیایی گفت: این فرهنگ لغت در چاپ اول خود بالغ بر 2000 سر مدخل و بیش از 15000 مثال مرتبط با سر مدخل‌ها را شامل می‌شود که برای آشنایی با کاربرد، نوع صرف، تکیه‌گذاری و ترکیب کلام مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این فرهنگ لغت به همت مسئول بخش روسی کانون زبان و جمعی از متخصصان زبان روسی بر پایۀ کتاب‌های آموزش این زبان به خارجی زبان‌ها و با هدف نزدیک کردن یادگیری زبان روسی به شیوۀ آموزش به زبان مادری گردآوری و تدوین شده است.
چندی پیش نیز نتایج حاصل از گردآوری و تالیف این اثر در مقاله‌ای با عنوان «فرهنگ بسامدی روسی به فارسی برای زبان‌آموزان دورۀ مقدماتی» توسط دکتر ضیایی در همایش ملی «فرهنگ نگاری دو زبانه» دانشگاه تربیت مدرس ارائه شده بود که مورد استقبال اساتید زبان روسی قرار گرفت.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴
تعداد بازدید : ۱,۶۱۰
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...