سرپرست معاونت آموزشی:

WritingوListening زبان‌آموزان فقط در آزمونAdvanced 3 ارزیابی خواهد شد

WritingوListening زبان‌آموزان فقط در آزمونAdvanced 3 ارزیابی خواهد شد
آزمون آنلاین ترم پاییز کانون زبان ایران از روز پنجشنبه 27 آذرماه شروع خواهد شد تا روز یکشنبه 30 آذرماه ادامه خواهد یافت، برای آشنایی بیشتر با روند برگزاری این آزمون و ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد گفت و گویی با امیر محمدنژاد، سرپرست معاونت آموزشی این مجموعه انجام داده‌ایم که در ادامه می خوانید:

آزمون آنلاین شامل چه بخش‌هایی است و آیا این آزمون بخش writing نیز دارد؟

همان‌طور که زبان‌آموزان محترم کانون زبان مطلع هستند مقطع کودکان و همچنین سطح Start در مقطع نوجوان فاقد آزمون است و صرفا نمره کلاسی مد نظر خواهد بود. در مقطع نوجوان، هر آزمون با توجه به سطح آن (RUN، Race و Reach) شامل 20 تا 40 سوال و در مقطع جوان و بزرگسال با توجه به سطح آن شامل 50 تا 55 سوال است. سوالات آزمون آنلاین در کلیه سطوح شامل واژگان، گرامر و درک مطلب است و فاقد بخش شنیداری (Listening) و نوشتاری (Writing) است.

زبان‌آموزان می‌توانند از ساعت 20 روز پنج شنبه مورخ 27/09/99 تا ساعت 24 روز یکشنبه مورخ 30/09/99 در آزمون شرکت کنند و مطابق روال ترم‌های پیش، برای هر زبان آموز 2 بار فرصت آزمون فراهم است که البته بار دوم اختیاری است و در صورت تمایل می‌توانند در آن شرکت کنند که در این شرایط بالاترین نمره لحاظ خواهد شد. البته این مواردی که عرض کردم، به جز سطح Advanced 3 است.

چه تفاوتی میان آزمون Advanced 3 با دیگر سطوح است؟

آزمون Advanced 3 شامل بخش‌های شنیداری، واژگان، گرامر، درک مطلب و همچنین بخش نوشتاری به صورت تست چهارجوابی و تشریحی شامل تکمیل جای خالی و پاراگراف‌نویسی است. تعداد سوالات آزمون Advanced 3، 90 سوال به اضافه یک سوال پاراگراف‌نویسی خواهد بود.

بر خلاف سایر آزمون‌ها زمان این آزمون محدود است. بدین صورت که از ساعت 17 روز پنج شنبه مورخ 27/09/99 سامانه آزمون، باز و در ساعت 19 همان روز بسته خواهد شد. زبان‌آموزان به مدت 100 دقیقه و صرفا یک‌بار امکان شرکت در آزمون را دارند. همچنین در این آزمون امکان بازگشت به سوالات صفحات پیشین وجود ندارد. زبان‌آموزان محترم دقت کنند که کلیه تمهیدات و بسترسازی لازم برای برگزاری بی‌نقص این آزمون به صورت آنلاین انجام شده و هیچ عذر و بهانه‌ای در این زمینه پذیرفته نخواهد شد. بنابراین از کیفیت دسترسی خود به اینترنت در زمان برگزاری آزمون اطمینان حاصل نمایند.

برای زبان‌آموزان این دلهره وجود دارد که اگر در حین آزمون ارتباط قطع شود باید چه کاری انجام دهند؟

در صورت قطع ارتباط حین آزمون به دلایلی مانند خاموش شدن دستگاه خود، قطعی ناگهانی برق، قطعی اینترنت و ... در وهلۀ اول خونسردی خود را حفظ کنند و در زمان باقی مانده از آزمون از طریق همان ابزار یا ابزارهای دیگر مثل لپ‌تاپ، تبلت، موبایل و غیره وارد صفحه آزمون شده و آزمون خود را به اتمام رسانند.

اگر زبان‌آموزی نسبت به جواب سوالی شک داشته باشد آیا امکان بازگشت به سوال قبل و ویرایش جواب وجود دارد؟

این امکان در آزمون فراهم است. در همه آزمون‌ها غیر از Advanced 3 می‌توانند به صفحات قبل نیز مراجعه و جواب خود را اصلاح کنند.

نمرۀ نهایی آزمون چه زمانی و به چه شکل اعلام خواهد شد؟

در همه سطوح به جز Advanced 3 نمره آزمون بلافاصله بعد از "ثبت تمامی پاسخ‌ها و اتمام آزمون" نمایش داده می‌شود. البته این نمره فقط مربوط به آزمون فاینال است و نمره نهایی زبان‌آموز از طریق پنل زبان‌آموزی قابل مشاهده است. نتایج آزمون Advanced 3 سه روز پس از پایان آزمون در پنل کاربری زبان آموزان قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است که نمره قبولی برای سطح میانگین 75 مشروط بر نمره فاینال بالای 60 و برای سطوح دیگر، میانگین 70 مشروط بر نمره فاینال بالای 60 است.

چه توصیه‌ای برای زبان‌آموزان دارید تا بتوانند این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند؟

ضمن آرزوی سلامتی برای همه اعضای محترم کانون، این اطمینان را به همه زبان آموزان محترم می‌دهیم که با توجه به تجربۀ برگزاری نزدیک به دو سال آزمون آنلاین، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا آزمون‌ها با بالاترین کیفیت ممکن برگزار گردد. در آن‌سو زبان آموزان محترم نسبت به دسترسی باکیفیت به اینترنت، همچنین صحت نام کاربری و کلمه عبور خود در سامانه آزمون اطمینان حاصل نمایند. آرزوی ما موفقیت زبان آموزان محترم در همه ابعاد زندگی از جمله تحصیل و آموزش است.

به زبان‌آموزان عزیز توصیه می‌شود تا راهنمای شرکت در آزمون را در این‌جا مطالعه نمایند.

۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳,۲۷۱
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...