کتاب «تدریس در دوران کرونا» منتشر شد

کتاب «تدریس در دوران کرونا» منتشر شد
کتاب «تدریس در دوران کرونا»، تجربه‌نگاری کانون زبان ایران از برگزاری کلاس‌های آنلاین منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، مرضیه امامی، معاون پژوهشی این مجموعه، ضمن اعلام این خبر، کتاب «تدریس در دوران کرونا» را منتخبی از آثار ارسالی مدرسان کانون زبان به جشنواره تجربه‌نگاری کلاس‌های آنلاین کانون خواند و گفت: دبیرخانۀ این جشنواره که طی فراخوانی در تابستان سال 1399 برگزار شد، منتخبان آثار ارسالی را در قالب کتابی حاوی تجربۀ مدرسان کانون زبان ایران در کلاس‌های آنلاین چاپ کرده است؛ از جمله روش‌های تدریس آنلاین، مشکلات فراروی آن‌ها، رویکردهای خلاقانه‌ای که مدرسان جهت بهینه‌سازی کلاس‌های خود از آن بهره بردند و تغییراتی که از نگاه آن‌ها در متدولوژی کانون زبان گنجانده شد.

وی با بیان این‌که «صرف‌نظر از پاندمی کرونا، باید رویکرد جامع‌تری را نسبت به مقوله "آموزش آنلاین" اتخاذ کرد»، توضیح داد: آموزش آنلاین پدیده‌ای نوین و جهان‌شمول است که اکثر شیوه‌های عملکرد آموزشی را تحت تأثیر قرار داده و البته همه‌گیری کرونا - که اکثر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را متوقف کرده - به این موضوع دامن زده است.

از سوی دیگر فرصت‌های بی‌نظیری که آموزش آنلاین، به دلیل بهره‌گیری از محتواهای چندرسانه‌ای ایجاد کرده، در کنار حذف ترددهای غیرضروری مخصوصا در کلان‌شهرها، به استفاده بهینه و بیشتر از زمان آموزش و به تبع آن انتقال بهتر مفاهیم و آموزه‌ها منجر شده که در مقولۀ «آموزش زبان» نیز مفید و ارزشمند است.

معاون پژوهشی کانون زبان ایران با بیان این‌که «ما به عنوان بزرگترین مؤسسه آموزش زبان در غرب آسیا، با تمام فراز و نشیب‌ها، در سال جاری آموزش آنلاین را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده‌ایم»، مستندسازی تجربیات را زیربنای رشد سرمایه‌ علمی هر سازمان یادگیرنده‌ خواند و گفت: بر این اساس، کانون زبان ایران از مدرسان خود خواست تجربۀ‌ مواجهۀ خود با پدیدۀ تدریس بر بستر کلاس‌های آنلاین را به رشته‌ تحریر درآورند. همکاران کانون زبان ایران نظرات ارزشمند و تجربیات کاربردی خود را از ابتدای کلاس‌های آنلاین به اشتراک گذاشتند.

امامی اعلام کرد که علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه مرکزی کانون زبان ایران واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، نبش کوچه غفاری تهیه کنند.

وی در پایان گفت: کانون زبان ایران مفتخر است با اقدام به موقع جهت تدارک زیرساخت‌ها و آموزش سریع کارکنان و مدرسان توانمند خود و همچنین آموزش زبان‌آموزان برای بهره‌برداری بهتر از کلاس‌ها و استفاده از روش‌های جذاب در برگزاری کلاس، چهار ترم سال جاری را به صورت آنلاین برگزار نمود و از این رهگذر شعار «آموزش تعطیلی‌بردار نیست» را به واقعیتی عینی بدل کرد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۱,۷۲۲
گلناز
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
0

سلام مدرسین در شهرهای دیگه چجوری میتونن دسترسی پیدا کنند به کتاب؟

شهین واعظی
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
0

سلام من به نوبه خودم تبریک عرض می نمایم به مجموعه بزرگ کانون زبان ایران بویژه برای سرعت عملی که در ارائه این کتاب گرانبها به جامعه آموزشی کشور داشتند. گردآوری و در اختیار گذاشتن چنین مجموعه ای از تجربیات برای سازمان های آموزش محور بسیار با ارزش است. امید است این تجربیات به نحو مقتضی در اختیار جامعه جهانی نیز قرار گیرد ( مخصوصا با توجه به اینکه کانون زبان ایران مرکز آموزش زبانهای خارجی متعدد می باشد.) با آرزوی توفیق روزافزون برای مجموعه


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...