با حکم مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفت؛

انتصاب مهدی ذوالفقاری به‌عنوان رییس کانون زبان ایران

انتصاب مهدی ذوالفقاری به‌عنوان رییس کانون زبان ایران
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی مهدی ذوالفقاری را به‌عنوان رییس کانون زبان ایران منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون زبان ایران و به‌نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش، با صدور حکمی، مهدی ذوالفقاری را به عنوان رئیس کانون زبان ایران منصوب کرد. او در این حکم، آموزش زبان‌های خارجی را یک مهارت ارتباطی و ابزاری قدرت‌مند برای گفت‌وگو و اثرگذاری فرهنگی برشمرده است که برای تسهیل در تحقق آن باید مواردی مانند تمرکز بر آموزش‌های هدف‌مند از رهگذر تولید منابع آموزشی متناسب با فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی، تقویت و گسترش زبان‌های حوزه تمدن اسلامی به‌ویژه زبان عربی، حضور هدف‌مند و روش‌مند در عرصه بین‌الملل با هدف گسترش زبان و ادبیات فارسی به ویژه برای کودکان و نوجوانان ایرانی مقیم خارج از کشور، استفاده و بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های فناوری روز در آموزش و ارایه خدمات به مخاطبان و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی در منابع را مورد توجه قرار داد.

افزایش مخاطبان و مشتریان و همکاری با معاونت توسعه در راستای گسترش شعبه‌ها و سودآورشدن تمام مراکز در سراسر کشور، ارایه خدمات مشاوره‌ای هدفمند در راستای نیازسنجی و استعدادسنجی، توجه به منزلت همکاران و مدرسان ارجمند و هدف‌گذاری دقیق در حوزه ارتباط موثر با ایشان و دیگر سازمان‌ها و مجموعه‌های فرهنگی، همکاری حداکثری با معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری جهت گسترش فعالیت‌های فرهنگی در کانون زبان، همکاری حداکثری با وزارت آموزش و پرورش جهت تسهیلگری زبان‌آموزی متناسب با اهداف سند تحول بنیادین، توجه به عدالت آموزشی و هماهنگی حداکثری با شورای سیاستگذاری کانون زبان از جمله انتظارهای مدیرعامل کانون از رئیس جدید کانون زبان ایران است.

علامتی در پایان اظهار امیدواری است با توکل به خداوند متعال و پیروی از منویات مقام معظم رهبری در جهت ارتقاء جایگاه آن مجموعه به‌عنوان یک مرکز و مرجع فرهنگی آموزشی قدم‌های موثری برداشته شود.

مهدی ذوالفقاری، دانش‌آموخته دکتری روابط بین‌الملل از دانشگاه علامه طباطبایی و دانشیار گروه مطالعات سیاسی دانشگاه تربیت مدرس است. علاوه بر معاون پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی و مدیر گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه لرستان و مدیر کانون زبان استان لرستان سوابقی از جمله مدیرکل دیپلماسی عمومی سازمان انرژی اتمی، معاون مدیرکل امورمجلس و معاهدات هسته‌ای، مشاور بین‌الملل، حقوقی و امور مجلس سازمان انرژی اتمی، دبیر کمیسیون سیاسی شورای اطلاع‌رسانی دولت، مدیر گروه سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از جمله مسئولیت‌های پیشین رییس جدید کانون زبان ایران است. از مهدی ذوالفقاری تاکنون ۲۳ عنوان کتاب دانشگاهی به‌صورت ترجمه و تالیف و ده‌ها مقاله تخصصی و پژوهشی منتشر شده است.

لازم به ذکر است، وی با این حکم، جایگزین غلامرضا کیانی شده است که از تیرماه سال ۱۴۰۰ ریاست کانون زبان ایران را برعهده داشت. گفتنی است غلامرضا کیانی دارای مدرک دکتری آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه اسکس انگلستان و استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس است. از او بیش از صد عنوان کتاب و مقاله به چاپ رسیده است و در سوابق، معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه فرهنگیان، معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای، رئیس دانشگاه شمال، مشاور معاون آموزشی وزیر علوم، قائم مقام دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های غیردولتی و مدیر گروه زبان‌های خارجی سَمت را در کارنمای شغلی دارد.

۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ۲۰:۲۹
تعداد بازدید : ۸,۸۰۳
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...