در نشستی با اعضای بنیاد سعدی:

رییس کانون زبان ایران بر تشکیل کارگروه‌های تخصّصی در راستای تهیّۀ منابع آموزشی تاکید کرد

رییس کانون زبان ایران بر تشکیل کارگروه‌های تخصّصی در راستای تهیّۀ منابع آموزشی تاکید کرد
دکتر مهدی ذوالفقاری، رئیس کانون زبان ایران در نشستی با اعضای بنیاد سعدی، ضمن اشاره به ظرفیّت‌های موجود در کانون، بر تشکیل کارگروه‌های تخصّصی در راستای تهیّۀ منابع آموزشی تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون زبان ایران، ذوالفقاری، ضمن استقبال از تفاهمِ شکل‌گرفته میان بنیاد سعدی و کانون زبان ایران در جهت سرمایه‌گذاری‌های مشترک، همکاری با بنیاد سعدی را فرصتی مغتنم ارزیابی کرد که از گذرگاه آن، کانون زبان (با قدمتی قریب به یک قرن) می‌تواند به‌صورت جدّی به فعالیت‌های حوزۀ بین‌الملل بیندیشد.

بنیاد سعدی
وی همچنین با اشاره به مبانیِ اقتصاد آموزشی و رسالت‌های گوناگون بنیاد و کانون، تولید نرم‌افزارهای آموزش زبان و ظرفیت‌های فناورانۀ کانون را از جملۀ زمینه‌های مشترک هم‌افزایی میان بنیاد و کانون دانست.
رئیس کانون زبان ایران در انتهای مطالب خود، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را دارای ظرفیّت‌های بی‌نظیری در حوزۀ ادبیات کودک و نوجوان دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری‌های آتیِ میان بنیاد و کانون، فرصت استفاده از این ظرفیت‌ها به‌گونه‌ای کارا و مؤثّر در راستای خدمت به فرهنگ و زبان فارسی فراهم شود.

بنیاد سعدی

در این نشست همچنین امیر احمدی، مدیر آموزش معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، به معرفی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی بنیاد پرداخت و این فعالیت‌ها را به پنج حوزۀ کلّی محتوا، دوره‌های تربیت‌مدرّس و آموزش فارسی، آزمون‌های استاندارد، مدیریت برنامه‌های آموزشی و خدمات آموزشی و پژوهشی تقسیم کرد.
سپس افسانه غریبی، مدیر پژوهش معاونت آموزش و پژوهش بنیاد، ذیل مسائل مربوط به «خدمات آموزشی و پژوهشی»، به برنامه‌ریزی و نیازسنجی در چهار حوزۀ کودک، نوجوان، بزرگسال و اهداف ویژه، نیازسنجی در مورد کُرسی‌های زبان و ادبیّات فارسی در خارج از کشور، حوزۀ نشر، حمایت از پژوهش (حمایت مالی و معنوی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها)، طرح‌های پژوهشی فارغ‌التحصیلان، کارگروه پیکرۀ زبان‌آموز و تولید نرم‌افزار اشاره کرد.

بنیاد سعدی
در ادامه سید باقر سخائی، مشاور و قائم‌مقام بنیاد سعدی، ضمن مثبت ارزیابی‌کردن این جلسه، ابراز امیدواری کرد که بنیاد و کانون به سمت امضای تفاهم‌نامه‌های عملی بروند.
وی ضمن تأکید بر اهمیت آموزش زبان فارسی به فرزندان ایرانیان خارج از کشور، این جمعیت عظیم (به‌ویژه نسل سه و چهار) را جامعۀ هدف همکاری مشترک کانون و بنیاد دانست.
در انتهای این نشست، سامان سلیمانی، مشاور رئیس، بهجت تربتی‌نژاد، معاون آموزشی، بهرام باقری، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، و یاسر زنگنه، مدیر آموزش معاونت آموزش کانون زبان ایران، ضمن بیان دیدگاه‌ها و چالش‌های حوزه‌های تخصصّی خود، به بیان راهکارهای عملیاتی جهت نیل به تفاهم‌نامۀ عملی با بنیاد سعدی پرداختند.

بنیاد سعدی
گفتنی است این نشست با حضور دکتر سید باقر سخائی، مشاور و قائم‌مقام بنیاد سعدی، دکتر سید حسن سید ابراهیم، معاون امور مجلس بنیاد سعدی، دکتر شهروز فلاحت پیشه، معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی، دکتر امیر زند مقدّم، معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی، دکتر سید علی موسوی‌زاده، مشاور رئیس بنیاد سعدی و مدیر انتشارات آزفا، دکتر افسانه غریبی، مدیر پژوهش معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و دکتر مهدی ذوالفقاری، رئیس کانون زبان ایران و اعضای شورای معاونان کانون زبان 
در روز یکشنبه ۲۸ خرداد در سالن کنفرانس بنیاد سعدی برگزار شد.

بنیاد سعدی

نشست


۲۸ خرداد ۱۴۰۲ ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۹۷۰
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...