اولین دورۀ آزمون‌های آزمایشی بین‌المللیDELF زبان فرانسه در کانون زبان ایران برگزار شد

اولین دورۀ آزمون‌های آزمایشی بین‌المللیDELF زبان فرانسه در کانون زبان ایران برگزار شد
دکتر لادن غفوری، مسئول بخش فرانسه کانون زبان ایران از برگزاری اولین دورۀ آزمون‌های آزمایشی بین‌المللی DELF (Epreuves d’entrainement de DELF) زبان فرانسه در مراکز این مجموعۀ آموزشی در شهرهای تهران و شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون زبان ایران، غفوری در خصوص برگزاری آزمون DELF عنوان کرد: در ایران تنها دو موسسه مجوز برگزاری این آزمون را دارند که کانون زبان ایران یکی از آن‌ها است.
وی ادامه داد: این دوره از برگزاری آزمون DELF با وجود اطلاع‌رسانی محدود با استقبال خوبی در شهرهای تهران و شیراز روبرو شد و در دوره‌های بعد امیدواریم بتوانیم در شهرهای مشهد، اصفهان و تبریز نیز این آزمون آزمایشی را برگزار کنیم.
غفوری در خصوص اهمیت این آزمون گفت: شرکت در آزمون‌های آزمایشی DELF در درجۀ اول این امکان را به زبان‌آموزان می‌دهد که سطح زبانی خود را توسط معیاری با استاندارد بین‌المللی بسنجند، بدون این که مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین آزمون‌های بین‌المللی باشند.

اولین دورۀ آزمون‌های آزمایشی بین‌المللیDELF زبان فرانسه در کانون زبان ایران برگزار شد ایشان افزود: از سوی دیگر افرادی که در نظر دارند در آزمون‌های بین‌المللی شرکت کنند می‌توانند از این راه سطح دانش واقعی خود را ارزیابی کرده و زمان آمادگی و هزینۀ آزمون‌های اصلی را مدیریت کنند.
مسئول بخش فرانسه کانون زبان ایران اظهار داشت: در این آزمون مهارت‌های درک شنیداری و نوشتاری ارزیابی می‌شود؛ البته در نظر داریم در آینده آزمون‌های آزمایشی برای چهار مهارت طراحی و برگزار شود.

اولین دورۀ آزمون‌های آزمایشی بین‌المللیDELF زبان فرانسه در کانون زبان ایران برگزار شد وی در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون گفت: نتایج آزمون حداقل 15روز کاری پس از برگزاری آن در سایت کانون زبان ایران و با ارسال ایمیل به شرکت‌کنندگان اعلام خواهد شد.
غفوری در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: بخش فرانسه کانون زبان ایران در نظر دارد دورۀ بعدی آزمون‌های آزمایشی را برای مقاطع سنی نوجوان و بزرگسال در هفتۀ دوم آذرماه برگزار کند.

گفتنی است، دکتر مهدی ذوالفقاری، رییس کانون زبان ایران از روند برگزاری این آزمون بازدید کرد.

اولین دورۀ آزمون‌های آزمایشی بین‌المللیDELF زبان فرانسه در کانون زبان ایران برگزار شد

 

۱۸ مهر ۱۴۰۲ ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۱,۶۰۳
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...