وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:

کانون زبان ایران در جریان آموزش زبان فارسی بسیار توانا است

کانون زبان ایران در جریان آموزش زبان فارسی بسیار توانا است
دکتر رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در دهمین گردهمایی موسسه‌های فعال در حوزۀ آموزش زبان فارسی در جهان عنوان کرد: کانون زبان ایران در جریان آموزش زبان فارسی بسیار توانا است و از این پس نیز با جدیت بیشتر در حوزۀ آموزش زبان فارسی تلاش خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون زبان ایران، وی افزود: امروز در حوزۀ آموزش زبان فارسی دو رویکرد وجود دارد یکی این‌که به صورت خطی و نقطه‌ای هر کسی در جایگاهی که قرار دارد کار خود را انجام دهد، کما این‌که تاکنون هم همین گونه بوده و افراد زیادی کارهای موثر انجام داده‌اند و دیگری کار فرآیندی و پیوسته است.
وی افزود زمانی که قرار شده این همایش برگزار شود تصمیم بر این شد که همۀ انرژی‌های‌مان را در میان بگذاریم و یک کار فرآیندی و پیوسته انجام دهیم و اگر کسی کار خوبی انجام داده را ادامه دهیم و اگر لازم است کار دیگری انجام شود به کسی بسپاریم که با تمرکز بیشتر انجام دهد.
صحرایی اضافه کرد: محدودیت در بودجه داریم اما باید آن را به عنوان یک اصل بپذیریم و کمک کنیم هر کسی در حوزه‌ای که تخصص دارد گوشه‌ای از کار را بر عهده بگیرد و انجام دهد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: اتفاقی که افتاد، تغییر رویکرد خطی و نقطه‌ای به رویکرد فرآیندی و پیوسته بود تفاوت این دو رویکرد در همسان‌سازی بود. به عنوان مثال اگر ۵ دستگاه کلان در موضوعی جداگانه فعالیت داشتند حتی اگر خیلی خوب هم کار می‌کردند امتیاز آن‌ها با هم جمع می‌شد در حالی که اگر با هم کار کنیم قاعده توان به جای جمع حاکم می‌شود و شاهد اتفاق‌های خوب بزرگتری خواهیم بود.

1 وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت بنیاد سعدی بسیار تلاش کرده است که در هر جایی هستیم با هم باشیم و سعی کنیم الگوی رفتاری و مدیریتی به گونه‌ای باشد که به جای جمع به توان برسیم تا به توفیقات بیشتری دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به این‌که در این مسیر آموزش و پرورش با تمام وجود در خدمت است افزود: با توجه به تجربه‌های گذشته و ظرفیت‌هایی که در این وزارت‌خانه وجود دارد می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد با توجه به این‌که کشور ما چند زبانه است آموزش زبان فارسی بسیار اهمیت دارد و دانش آموزان مناطق غیر فارسی‌زبان کشور اگر در سه سال اول تحصیل و حتی پیش از دبستان زبان فارسی را خوب یاد بگیرند در ادامه مسیر تحصیل خود با مشکلات کم‌تری مواجه خواهند بود.
وی در پایان ضمن قدردانی از تمام کسانی که در این زمینه نقش‌آفرین بوده‌اند گفت: نهضت سوادآموزی و بنیاد سعدی نیز می‌توانند در زمینه آموزش زبان فارسی به بزرگسالان همکاری و تعامل داشته باشند و با استفاده از شیوه‌های نوین به سوادآموزان آموزش دهند.


۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۶۶۹
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...