کانون زبان ایران برای اولین بار در کشور برگزار می‌کند:

دورۀ عربی با گویش عراقی ویژۀ زائران اربعین

دورۀ عربی با گویش عراقی ویژۀ زائران اربعین
یاسر زنگنه، مسئول بخش عربی کانون زبان ایران از راه‌اندازی دورۀ آموزشی زبان عربی با گویش عراقی ویژۀ زائران اربعین برای اولین بار در کشور توسط کانون زبان ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، زنگنه گفت: در این دوره که قرار است در مراکز آموزشی جم و وصال به دو صورت فشرده یک ماهه و فوق فشرده سه روزه برگزار شود، پرکاربردترین جملات و کلمات مورد نیاز زائران اربعین به آن‌ها آموزش داده می‌شود.   

وی با بیان این مطلب که زبان عربی عموما به صورت زبان کتابی تدریس می‌شود و این در حالی است که در هر کشوری گویش عربی مخصوص آن کشور وجود دارد ادامه داد: مردم عراق نیز عربی را به گویش خاص خود صحبت می‌کنند و برای برقراری ارتباط بهتر با مردم عراق، زائران اربعین می‌توانند عربی را به گویش عراقی بیاموزند.

مسئول بخش عربی کانون زبان ایران در خصوص کتاب آموزشی که در این دوره مورد استفاده قرار می‌گیرد گفت: با توجه به نبود کتاب مناسب، کتاب ویژه آموزش عربی به زائران اربعین در حال تدوین است. در این کتاب علاوه بر جملات و اصطلاحات مورد استفاده در اربعین، لغت‌نامه اصطلاحات مورد نیاز گویش عراقی نیز در پایان کتاب چاپ می‌شود.

وی ادامه داد: ثبت نام در این دوره از مردادماه آغاز می‌شود و کلاس‌ها نیز از شهریورماه آغاز به کار خواهند کرد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره می توانند با بخش عربی کانون زبان ایران با شماره تلفن 88492242 تماس حاصل نمایند.

همچنین برای ثبت‌نام در مرکز جم می‌توانید به آدرس خیابان شهید مطهری، خیابان فجر (جم)، پلاک 33 مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۸۴۴۴۰۷ تماس حاصل نمایید.

مرکز وصال نیز در خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، پلاک 43 واقع شده و با شماره تلفن‌های ۶۶۴۰۰۵۰۱ و۶۶۴۰۷۱۴۰ می‌توانید با این مرکز ارتباط برقرار کنید.
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۲,۰۹۴
بهار
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
0
2
0

سلام .لطفا این دوره رو در مشهد هم بذارید.یا لااقل امکان تهیه کتاب رو برای ما بذارید

شایسته
۱۳۹۸/۰۵/۱۸
5
2
0

سلام به نظرم تو بیشتر مراکز استان ها بذارید که همه زائرا بتونن استفاده کنن شهرهای توریستی مون هم برای استفاده در کل سال به این لهجه نیاز دارن مث شیراز و مشهد و اصفهان و اول از همه شاید اهواز که معبر ورودی هستش


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...