کانون زبان ایران / خدمات آموزشی / آموزش های مجازی

 آشنایی با بخش تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی عبارت است از روش سیستماتیک طراحی، اجرا و ارزشیابی کل فرایند تدریس و یادگیری که بر اساس هدفهای معین و با بهره گیری از یافته های روان شناسی یادگیری و علم ارتباطات و به کارگیری منابع مختلف- اعم از انسانی وغیر انسانی- به منظور آموزش مؤثرتر و حل مشکلات آموزشی و برنامه ریزی درسی تنظیم و اجرا می شود.

بخش تکنولوژی آموزشی با هدف گسترش تولیدات آموزشی به کمک فن آوری در کانون آغاز به کار کرده است. فعالیت های این بخش عبارتند از:

 •  نیاز سنجی و طراحی بسته های کمک آموزشی و سرگرمی مخصوص زبان آموزان
 •  تهیه محتوای آموزشی دوره های مجازی هم زمان (synchronous)
 •  تهیه محتوای آموزشی تعاملی (SCORM-based) برای دوره های غیر هم زمان (asynchronous)
 •  نیاز سنجی و طراحی نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزشی زبان

دریافت و بررسی طرح های پیشنهادی در زمینه بسته های کمک آموزشی و سرگرمی، نرم افزارهای آموزشی، و ایده های مرتبط با تکنولوژی آموزشی 

 

آشنایی با سیستم مدیریت یادگیری (LMS)

سیستم مدیریت یادگیری امروزه یکی از اجزای اصلی و پرکاربرد تکنولوژی آموزشی محسوب می شود. با توجه به فراهم آوردن امکان فراگیری برای افراد در موقعیت های جغرافیایی گوناگون و زمان های مختلف، این نوع فن آوری مورد توجه دانشگاه ها و مراکز آموزشی قرار گرفته است. در دهه ی اخیر، شاهد گسترش استفاده از سیستم مدیریت یادگیری در حوزه آموزش زبان بوده ایم.

سیستم مدیریت یادگیری به فضای آموزش الکترونیکی اطلاق می شود که روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می کند. این سیستم فهرست فراگیران و اطلاعات آن ها را ثبت و دوره های آموزشی را دسته بندی کرده و نیز گزارشهای ویژه و اختصاصی برای آموزگار تهیه می کند. با استفاده از این سیستم٬ فراگیران دوره مورد نظر خود را انتخاب و مطالب درسی را دریافت می کنند؛ به تکمیل تمرینهای درسی و شرکت در امتحان می پردازند و با آموزگار و دیگر دانش آموزان ارتباط برقرار می کنند.

آموزش به کمک سیستم مدیریت آموزش به دو شیوه ارائه می گردد. در شیوه نخست، کلاس و فعالیت های آموزشی در محیطی سه بعدی با دسترسی به انواع ابزارهای نوشتاری، صوتی، و تصویری شبیه سازی می شود. کاربران می توانند با استفاده از یک مرورگر وارد کلاس مجازی شوند. در شیوه دوم که به صورت غیر هم زمان و با استفاده از محتوای تعاملی (SCORM) اجرا می گردد، فراگیران به محض ورود به شبکه٬ قادرند محتوای دوره مورد نظر را مطالعه و اطلاعات را مشاهده کنند. در عین حال٬ فعالیت کاربر و نتایج آن در بانک اطلاعاتی مربوط به آن ضبط خواهد شد.

 

معرفی دوره ها

 

دورۀ مجازی مکاتبات بازرگانی به زبان انگلیسی

با استفاده از سیستم مدیریت یادگیری (LMS)

 

اهداف دوره:

 • آشنایی با اصول نگارش حرفه ای نامه , فاکس ، ایمیل و memo  اداری به زبان انگلیسی
 •  آشنایی با انواع مختلف مراسلات انگلیسی اداری با اهداف خاص
 •  آشنایی با اصطلاحات کاربردی و ساختارهای معمول در مکاتبات اداری
 • تقویت مهارت خواندن و نوشتن و افزایش دقت ساختاری  در مکاتبات

 

مخاطبین دوره:

 • مدیران ادارات و شرکتهای دولتی و یا خصوصی فعال در امور بازرگانی
 • مسئولین و کارمندان امور قراردادها , استخدام , مالی ، خرید و فروش شرکتهای طرف همکاری با سازمانها و یا شرکت های خارجی
 • دانشجویان رشته زبان با گرایش ترجمه و یا بازرگانی

 

تعداد جلسات:

16 جلسه (2 ساعت مجازی)

 

طول دوره:

 2 ماه (2 جلسه در هفته)

 4 ماه (1 جلسه در هفته)

 

شرایط شرکت در دوره:

تسلط به زبان انگلیسی درحد Intermediate

 

ظرفیت کلاس های آموزشی:

تعداد شرکت کنندگان در این دوره حداقل ۷ و حداکثر ۱۵ نفر است.

 

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۴۹۲۰۶۲ تماس حاصل فرمایید.

 

دوره مجازی نگارش مقالات علمی

 

اهداف دوره:

 •  افزایش دانش و مهارت شرکت کنندگان در زمینه
 •  قواعد APA در نگارش مقالات علمی در رشته های مختلف
 •  اصول دستوری و نشانه گذاری در نگارش پیشرفته
 • نگارش بخش های مختلف مقالات علمی به زبان انگلیسی
 • حرکت ها (moves) و جملات پرکاربرد در نگارش مقالات علمی

 

مخاطبین دوره:

 •  اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 •   دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در رشته های گوناگون
 •  و کلیه علاقه مندان به نگارش مقالات علمی به زبان انگلیسی

 

تعداد جلسات:

16 جلسه (2 ساعت مجازی)

 

طول دوره:

 2 ماه (2 جلسه در هفته)

 

شرایط شرکت در دوره:

تسلط به زبان انگلیسی درحد Intermediate

 

ظرفیت کلاس های آموزشی:

تعداد شرکت کنندگان در این دوره حداقل 7 و حداکثر 15 نفر است.

 

شهریه:

مبلغ 1،050،000ریال 

 

آشنایی با دوره های آموزش مجازی
بخش آموزش های نوین کانون زبان ایران همزمان با نفوذ وسایل ارتباط از راه دور به عمق جامعه و نیاز روز افزون افراد به یادگیری زبان انگلیسی از سال ۱۳۸۸ اقدام به طراحی و ارائه دوره های الکترونیکی زبان انگلیسی نموده است. این دوره‌ها ویژه علاقه‌مندانی طراحی شده است که به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری امکان حضور در کلاس های آموزشی را ندارند.

سطوح آموزشی
در آمـوزش الکـترونیکی (مجازی)، دوره‌ها برای ۱۲ سطـح آموزشی مقطع بزرگسالان (۱۴ سال به بالا) از Basic 1 تا Intermediate 3 برنامه ریزی شده است.

محتوا و شیوه آموزش
زبان آموزان شرکت کننده در این دوره‌ها امکان می یابند تا آموزش‌هایی دارای استانداردهای مطابق با دوره های حضوری کانون زبان ایران را دریافت کنند. محتوای آموزشی این دوره‌ها بر مبنای کتاب های آموزشی کانون زبان ایران بوده و مهارت های چهارگانه زبانی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن و در کنار آن واژگان و دستور زبان انگلیسی به شیوه ای کارآمد، جذاب و علمی آموزش داده می شود به طوری که زبان آموزان پس از طی این دوره‌ها به همان مهارت های زبانی دست می یابند که زبان آموزان شرکت کننده در دوره های حضوری به دست می آورند.
علاوه بر این که زبان آموزان شرکت کننده در دوره های الکترونیکی از این امکان بر خوردارند که در مکان و زمان دلخواه آموزش دریافت کنند و آموزش هر بخش به زمان محدود شرکت در کلاس خلاصه نمی شود، بلکه امکان تکرار هر بخش از کلاس وجود خواهد داشت. علاوه بر ارائه محتوای آموزشی به شیوه چند رسانه ای با استفاده از متن، صوت، تصویر و انیمیشن که محیطی جذاب و کارا برای زبان آموزان فراهم می کند، تمرین‌ها و فعالیت های درسی متنوعی نیز برای شرکت کنندگان در این دوره‌ها طراحی و برنامه ریزی شده است.

پشتیبانی آموزشی
زبان آموزان پس از فراگیری محتوای آموزشی به حل تمرین های متنوع می پردازند و پاسخ آن‌ها را به صورت فایل های صوتی و متنی برای مدرسان پشتیبان خود ارسال می نمایند و از نتیجه حل تمرین خود آگاه می گردند. لازم به ذکر است که شیوه حل این تمرین‌ها و ارسال آن بسیار ساده است به گونه ای که افرادی که آشنایی کمی با کار با رایانه دارند نیز می توانند به سهولت این کار را انجام دهند. به این ترتیب زبان آموزان به اشکالات زبانی خود پی برده و با راهنمایی مدرسان پشتیبان در رفع آن اقدام می نمایند.
مدرسان پشتیبان از بین مدرسانی انتخاب می گردند که علاوه بر برخورداری از دانش زبانی بالا و مهارت کاربرد کامپیوتر به این نوع آموزش‌ها نیز علاقه مند باشند. این مدرسان در سه محور بررسی تکالیف زبان آموزان، ارائه و نظارت بر بحث های درسی و پاسخ به سؤالات آموزشی زبان آموزان با بخش آموزش های نوین کانون زبان همکاری می نماید.

طول دوره‌ها
هر ترم آموزش الکترونیکی حدود ۲ ماه و نیم به طول می انجامد. لازم است زبان آموز با توجه به تقویم ترمی که در ابتدای دوره دریافت می‌کند، دروس را مطالعه نماید، تکالیف مربوط به آن را انجام دهد و پاسخ آن را در طول زمان مشخص شده از طریق سامانه برای مدرس پشتیبان خود ارسال نماید.

ارزشیابی
امتحان میان ترم و پایان ترم نیز در تاریخ از پیش اعلام شده برگزار می شود و زبان آموزان می بایست در همان روز به صورت online در امتحان شرکت نمایند. نمره نهایی دوره با احتساب نمرات کلاسی (شرکت در بحث های درسی و ارسال تکالیف)، امتحان میان ترم و امتحان پایان ترم مشخص می گردد. در صورتی که زبان آموز نمره قبولی دوره را کسب نماید، می تواند در سطح بالاتر ثبت نام نماید.

نام نویسی
برای ثبت نام و شروع دوره لازم است متقاضی با ورود به سامانه آموزش الــکترونیکی کانون زبان به نشانی http://elearning.ili.ir به صورت online در آزمون تعیین سطح رایگان شرکت نموده و با توجه به نتیجه آزمـــون در ســطح پذیرفته شده ثبت نام نماید.
هزینه هر ترم آموزشی در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳،۲۰۰،۰۰۰ ریال می باشد که جهت پرداخت آن می بایست از طریق اینترنتی (سامانه کانون زبان)  اقدام نمود.
پس از واریز وجه متقاضی می بایست با بخش آموزش های نوین تماس گرفته و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نماید.
بخش آموزش های نوین کانون با شماره تماس ۸۸۴۹۲۱۹۸ (۰۲۱) پاسخگوی سؤالات علاقه‌مندان می باشد. همچنین این شماره در پیام رسان واتساپ پاسخگوی پرسش‌های شما می‌باشد.


درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...