بخش آلمانی کانون زبان ایران که فعالیت خود را در سال ۱۳۷۴ با همکاری موسسه کارل دویسبرگ آلمان آغاز نمود، در شمار مراکز پیشرو جهت فراگیری زبان آلمانی در ایران قرار دارد.

بخش آلمانی کانون زبان برای بزرگسالان دوره‏‌های مختلف در سطوح A1 تا C1 برگزار می‏‌کند. تمامی دوره‏‌های آموزشی با سطوح مرجع مشترک اروپای (GER) تطابق دارند.

معرفی بخش نوجوانان گروه آلمانی

مواد آموزشی

دوره های آموزشی

تعیین سطح آموزشی

شرایط ثبت نام

ارزشیابی

مراکز آموزشی نوجوانان

 

معرفی بخش نوجوانان گروه آلمانی

سطوح آموزشی بخش نوجوانان شامل ۱۱ ترم می‌‎باشد که با علامت اختصاری Juku1 تا‎ Juku11 نام‌گذاری شده است. محتوی آموزشی در این بخش برای رده سنی ۱۱ تا ۱۴ سال طراحی شده است.

 

مواد آموزشی 
- کتاب Fabuli  برای آموزش سطوح Juku 1 تا Juku 2 استفاده می‎‌شود.
- کتاب سه جلدی Beste Freunde برای آموزش سطوح Juku 3 تا Juku 11 استفاده می‌‎شود.

 

NGerman1

دوره های آموزشی 
دوره های آموزشی به صورت عادی ارائه می‌شوند. 
هر دوره شامل ۲۰ جلسه آموزشی و یک جلسه آزمون پایان ترم است. تعداد جلسات در هر هفته ۲ جلسه می‌باشد و هر جلسه ۹۰ دقیقه به طول می‌انجامد.
 
تعیین سطح آموزشی
نوجوانانی که به زبان آلمانی آشنایی دارند و از نظر سنی باید در بخش نوجوانان تحصیل نمایند، با گذراندن امتحان تعیین سطح شفاهی به کلاس مورد نظر هدایت می‌شوند. 
 
شرایط ثبت نام
۱. پرداخت هزینه ورودی طبق اعلام مرکز آموزشی
۲. واریز شهریه مصوب کانون زبان ایران از طریق درگاه پرداخت کانون زبان ایران
۳. مراجعه جهت تعیین روز و ساعت کلاسی بر اساس تاریخ‌های اعلام شده از سوی مرکز آموزشی
 
ارزشیابی 
  ارزشیابی مستمر فعالیت‌های کلاسی ۷۰% + آزمون پایانی ۳۰% = نمره نهایی 
 
زبان آموزان در پایان هر سطح در یک امتحان کتبی آنلاین شرکت می‏‌نمایند که شامل ۳۰ سئوال تستی (۵ سوال درک مطلب، ۵ سوال شنیداری ، ۲۰ سوال دستور زبان و لغت) می‌‏‏باشد. نمره قبولی در پایان ترم حداقل ۷۰ از ۱۰۰ می‌باشد.
 
مراکز آموزشی نوجوانان

جهت یافتن نزدیک‌ترین مرکز آموزش آلمانی اینجا کلیک کنید. همچنین مرکز آموزش آنلاین کانون زبان در سرتاسر ایران خدمات ارائه می‌نماید.

سطوح آموزشی

سطوح آموزشی بخش آلمانی شامل ۱۷ سطح به شرح زیر می‏‌باشد.

 

سطوح آلمانی 1

سطوح آلمانی 2

 

انواع دوره‌های آموزشی

دوره ‌های آموزشی به صورت عادی، ویژه، فشرده و یا فوق فشرده ارائه می‏‌شوند.

 

دوره ‏های عادی:

دوره عادی دو روز در هفته (هفته ای ۳ ساعت) برگزار می‌‏شود. طول یک ترم دو ماه و نیم معادل ۳۰ ساعت است.

 

 دوره‌های ویژه:

دوره ویژه یک روز در هفته (۳ ساعت) برگزار می‌‏شود. طول یک ترم دو ماه و نیم معادل ۳۰ ساعت است.

دوره‏‌های فشرده:

دوره فشرده دو روز در هفته (هفته ای ۶ ساعت، روزی ۳ ساعت) برگزار می‏‌شود. طول یک ترم دو ماه و نیم معادل ۶۰ ساعت می‌باشد.

دوره های فوق فشرده:

دوره‌های A1، A2، B1 و B2 که به صورت فوق فشرده طراحی و سه روز در هفته (هفته‌ای ۱۲ ساعت)برگزار می‌شوند.در هر دوره سه سطح آموزشی به اتمام می‏‌رسد.

A1 (GA1 – GA3)            

A2 (GA4 – GA6)  

B1 (GA7 – GA9)            

B2 (MA3 – MA5)

 

 

دوره آمادگی آزمون‏های بین ‏المللی

  • دوره آمادگی آزمون‏ بین‏ المللی A1 که به صورت فوق فشرده در ۱۰ ساعت برگزار می‏‌شود.
  • دوره آمادگی آزمون‏ بین ‏المللی B1 که به صورت فوق فشرده در ۱۰ ساعت برگزار می‌‏شود.
  • دوره آمادگی آزمون‏ بین ‏المللی B2 که به صورت فوق فشرده در ۱۰ ساعت برگزار می ‌شود.

 

تعیین سطح آموزشی

متقاضیانی که با زبان آلمانی آشنایی دارند می‌‏توانند با شرکت در امتحان تعیین سطح معلومات زبان آلمانی خود را محک زنند. امتحان تعیین سطح شامل: امتحان کتبی و شفاهی است و بر حسب سطوح مختلف سطح‌بندی شده است. این آزمون از آن‌ جایی که توانایی‏‌های شنیداری و تولید نوشتاری را در بر نمی‏‌گیرد، تنها برآوردی اجمالی از توانایی ‏های زبان ‏آموز خواهد بود.

 

ظرفیت کلاس‌های آموزشی

ظرفیت کلاس‏‌ها در سطوح مقدماتی ۱۰ تا ۱۸ زبان‏‌آموز و در سطوح میانی و پیشرفته ۱۰ تا ۱۴ زبان‌آموز می‌‏باشد. ظرفیت کلاس‌‏های نیمه خصوصی حداقل ۴ نفر می‌‏باشد.

 

 

شرایط نام‌نویسی

حداقل سن برای داوطلبان بزرگسال ۱۴ سال می‌باشد که یا بر حسب امتحان تعیین سطح، سطح بندی شده و یا اینکه از اولین کلاس یعنی از GA1شروع به تحصیل می‏‌کنند. متقاضیان باید جهت گرفتن فرم ثبت نام به کانون زبان رجوع نمایند و کسانی که مایل به گذراندن امتحان تعیین سطح می‏‌باشند در روز ذکر شده توسط کارشناسان بخش آموزش هر مرکز امتحان داده و پس از اخذ نتیجه امتحان ثبت نام می‌‏نمایند. سایر متقاضیانی که امتحان تعیین سطح نمی ‏دهند در روز ذکر شده ثبت نام می‏ شوند.

 

ارزیابی

ارزشیابی مستمر فعالیت‌های کلاسی ۷۰% آزمون پایانی ۳۰% = نمره نهایی 

زبان آموزان در پایان هر سطح در یک امتحان کتبی آنلاین شرکت می‏‌نمایند که شامل ۳۰ سئوال تستی (۵ سوال درک مطلب، ۵ سوال شنیداری ، ۲۰ سوال دستور زبان و لغت) می‌‏‏باشد. نمره قبولی در پایان ترم حداقل ۷۰ از ۱۰۰ می‌باشد. همچنین در سطوح GA6، GA9 و MA5 از زبان آموزان تست شفاهی نیز گرفته می‏‌شود.

 

صدور گواهی

زبان آموزان می‏‌توانند در پایان هر مقطع (A1, A2, B1, B2, C1) درخواست گواهی ساعت و صدور مدرک نمایند.

 

مواد آموزشی و کمک آموزشی

مواد آموزشی

- کتاب Schritte جلد ۱ و ۲ برای سطح A1

- کتاب Schritte جلد ۳ و ۴ برای سطح A2

- کتاب Schritte جلد ۵ و ۶ برای سطح B1

- کتاب Aspekte جلد ۱ برای سطحB1⁺

- کتاب Aspekte جلد ۲ برای سطح B2

- کتاب Aspekte جلد ۳ برای سطح C1

 

مواد کمک آموزشی

- کتاب کمک آموزشی برای سطوح GA1-GA3 

- کتاب کمک آموزشی برای سطوح GA4-GA6 

- فرهنگ واژگان (Glossar) برای سطوح GA1-GA3

- فرهنگ واژگان (Glossar) برای سطوح GA4-GA6

- Leseclub (مالتی مدیا / سطوح مقدماتی)

- Das Glückskind (مالتی مدیا – سطوح میانی و پیشرفته)

- Alltag in Deutschland (کتاب و نوار جهت تقویت مهارت گفتاری و مکالمه)

- Übungen zur neuen Rechtschreibung (املاء و درست‌‏نویسی)

- Erzählungen aus dem Golestan (شامل چهار داستان گلستان سعدی به همراه تمرین)

تولیدات فوق الذکر در جهت ارتقاء کیفت آموزش و پاسخ‌گویی به نیاز و درخواست زبان‏‌آموزان تهیه از طریق فروشگاه‏‌های کانون عرضه می‌‏شوند.

 

روش تدریس

شیوه آموزش زبان آلمانی در کانون زبان روش تعاملی و زبان ‏آموز محور است که در آن به کلیه مهارت‏ های زبانی پرداخته می ‏شود. هدف اصلی این شیوه آموزشی یادگیری کاربردی زبان آلمانی می‏‌باشد. در این روش از زبان‏‌آموز انتظار می ‏رود تا فعالانه در جریان آموزش زبان شرکت نماید.

 

مراکز آموزشی زبان آلمانی 

جهت یافتن نزدیک‌ترین مرکز آموزش آلمانی اینجا کلیک کنید. همچنین مرکز آموزش آنلاین کانون زبان در سرتاسر ایران خدمات ارائه می‌نماید.

آشنایی با سطوح GER

مرجع مشترک اروپایی برای زبان‏‌ها

 

A1

زبان‌‏آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه‌‏های روزمره و جملات ساده را که در ارتباط با نیازهای مشخص می‏‌باشد، درک کرده و بکار برد و خود را معرفی نموده و از دیگران پرسش‌‏هایی را به عمل آورد.

 

A2

زبان‌‏آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه‌‏هایی با کاربرد زیاد در ارتباط با موارد مشخص (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف) را درک نموده و در شرایط ساده و معمول منظور خود را ادا نماید.

 

B1

زبان‏‌آموز قادر خواهد بود پس از این دوره در صورت استفاده از زبان استاندارد و صحبت در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک نماید و در بیشتر مواردی که در سفر به کشور مربوطه با آن رو به رو می‏‌شود، مشکلات خود را حل کند و در عین حال قادر خواهد بود با جملات ساده و پیوسته در ارتباط با مطالب آشنا و مورد علاقه، گفتگو نماید.


B2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث‌‏های تخصصی را دنبال نماید. وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفتگو کند. به طوری‌که یک گفتگوی عادی با شخصی که زبان مادریش است، بدون هیچ مشکلی برای هر دو طرف بخوبی ممکن باشد.


C1

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره متون طولانی شامل طیف گسترده‌‏ای از واژهای سطح بالا را درک نموده و نکاتی را که مختصراً مورد اشاره قرار گرفته‏‌ا‌‌ند نیز متوجه شود. وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی روان گفتگو کند. بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و به‏‌ گونه‌‏ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآید.


C2

زبان‌‏آموز قادر خواهد بود پس از این دوره عملاً آنچه می‏‌خواهد یا می‌‏شنود را بدون هیچ مشکلی درک نماید. وی قادر خواهد بود اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع گوناگون را جمع‌‏بندی نموده و در این رابطه دلایل یا توضیحات مربوطه را به شکلی پیوسته عنوان کند.

 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...