زبان ایتالیایی چهارمین زبان دنیا با بیشترین تعداد زبان آموز است. این زبان علاوه بر اینکه زبان هنر و موسیقی و ادبیات است، از نظر روابط حسنه ای که قرن هاست بین ایران و ایتالیا در حوزه های تجاری، سیاسی، صنعتی، گردشگری و دانشگاهی وجود دارد، قرابت های فرهنگی و تمدنی، و  در نهایت ارزش های مشترک  دینی و اخلاقی، از اهمیت ویژه ای در ایران برخوردار است.

بخش زبان ایتالیایی کانون زبان ایران فعالیت خود را از شهریور 1398 آغاز نموده و ضمن آموزش زبان ایتالیایی به بزرگسالان در سطوح A1 تا  B2  مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپایی di riferimento Quadro comune europeo ، هم اینک در حال مذاکره با دانشگاه زبان های خارجی پروجا جهت اخذ مجوز برگزاری آزمون های بین المللی چلی CELI نیز هست.  

 

سطوح آموزشی بخش زبان ایتالیایی در 12 سطح  ( در چهار دوره مقدماتی 1 و 2، میانی  و پیشرفته ) ارایه می گردد:

 

دوره های آموزش زبان ایتالیایی

 (1 مقدماتی) A1

(مقدماتی 2) A2

(میانی) B1

(پیشرفته) B2

Ita. 1

Ita. 2

Ita. 3

Ita. 4

Ita.5

Ita.6

Ita.7

Ita.8

Ita.9

Ita.10

Ita.11

Ita.12

 
 

 

 

 

 

کتاب اصلی آموزشی Nuovo progetto italiano است که زبان آموز را برای مهارت های چهارگانۀ مورد نظر  چارچوب مشترک اروپا یعنی مهارت های شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتن، و مکالمه آماده می کند. علاوه بر آن از کتاب های کمک آموزشی مانند  Parlo italiano, Ci vuole orecchio , Espresso , I verbi italiani , Qui Italia و سایر منابعی که معلم تشخیص می دهد، نیز استفاده می شود. 

* عادی

طول  دوره  21 جلسه و مدت زمان هر جلسه 105 دقیقه می باشد. این جلسات دو روز در هفته برگزار می شود که دو ماه و نیم طول می کشد. 

* ویژه

تمام مشخصات آن شبیه دوره های عادی است بجز اینکه دو جلسه در هفته در یک روز و پشت سر هم برگزار می شود.

بخش  ایتالیایی  در نظر دارد به زودی دوره های فشرده را نیز راه اندازی کند.

 
 
 
تهران ( مراکز جم، وصال، شهید بهشتی و شهرک قدس)
 
بخش ایتالیایی، توسعه کلاس ها به شهرهای دیگر را در برنامه دارد و امید است به زودی در شهرهای اصفهان، شیراز، کرج، گرگان، ساری و مشهد کلاس برگزار کند.

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...