زبان ایتالیایی چهارمین زبان دنیا با بیشترین تعداد زبان‌آموز است. این زبان علاوه بر اینکه زبان هنر و موسیقی و ادبیات است، از نظر روابط حسنه ای که قرن‌هاست بین ایران و ایتالیا در حوزه های تجاری، سیاسی، صنعتی، گردشگری و دانشگاهی وجود دارد، قرابت‌های فرهنگی و تمدنی، و  در نهایت ارزش‌های مشترک دینی و اخلاقی، از اهمیت ویژه‌ای در ایران برخوردار است.
بخش زبان ایتالیایی کانون زبان ایران فعالیت خود را از شهریور ۱۳۹۸ آغاز نموده و ضمن آموزش زبان ایتالیایی به بزرگسالان در سطوح A1 تا  B2  مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپایی  Quadro comune europeo di riferimento ، هم اینک دارای مجوز برگزاری آزمون های بین‌المللی چلی CELI از دانشگاه زبان‌های خارجی پروجا است و به زودی نخستین آزمون را برگزار خواهد نمود.  

سطوح آموزشی بخش زبان ایتالیایی در ۱۲ سطح  ( در چهار دوره مقدماتی ۱ و ۲، میانی  و پیشرفته ) ارایه می گردد

 

دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی

 (۱ مقدماتی) A1

(مقدماتی ۲) A2

(میانی) B1

(پیشرفته) B2

Ita. 1

Ita. 2

Ita. 3

Ita. 4

Ita.5

Ita.6

Ita.7

Ita.8

Ita.9

Ita.10

Ita.11

Ita.12

 

 همچنین بخش ایتالیایی، کلاس‌های آمادگی آزمون بین‌المللی چلی و مکالمه در چهار سطح A1،A2 ،B1 ،B2 را برگزار می‌کند.

دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی

 A1مکالمه 

 A2مکالمه 

 B1مکالمه

B2مکالمه 

 A1 آمادگی آزمون چلی  

 A2 آمادگی آزمون چلی  

B1 آمادگی آزمون چلی  

 B2 آمادگی آزمون چلی  

کتاب اصلی آموزشی Nuovo progetto italiano است که زبان آموز را برای مهارت های چهارگانۀ مورد نظر  چارچوب مشترک اروپا یعنی مهارت های شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتن، و مکالمه آماده می کند. علاوه بر آن از کتاب های کمک آموزشی مانند  Parlo italiano, Ci vuole orecchio , Espresso , I verbi italiani , Qui Italia و سایر منابعی که معلم تشخیص می دهد، نیز استفاده می شود. 

دوره‌های عادی

طول  دوره  ۲۱ جلسه و مدت زمان هر جلسه ۹۰ دقیقه می باشد. این جلسات دو روز در هفته برگزار می‌شود که دو ماه و نیم طول می‌کشد. 

دوره‌های ویژه

تمام مشخصات آن شبیه دوره های عادی است بجز اینکه دو جلسه در هفته در یک روز و پشت سر هم برگزار می‌شود.

دوره‌های خاص

طول دوره ۲۱ جلسه و مدت زمان هر جلسه ۲۱۰ دقیقه می‌باشد. این جلسات دو روز در هفته برگزار می‌گردد که دو ماه و نیم به طول می‌انجامد. این دوره در حال حاضر برای کلاس آمادگی آزمون چلی در نظر گرفته شده است.

 
 
تهران ( مراکز جم، وصال، شهید بهشتی و شهرک قدس) و اصفهان
 
بخش ایتالیایی ضمن اینکه توسعه کلاس‌ها به شهرهای دیگر را در برنامه دارد و امیدوار است به زودی در شهرهای شیراز، کرج، گرگان، ساری، مشهد، رشت و تبریز کلاس برگزار کند، در حال حاضر با برگزاری کلاس‌های آنلاین، تمامی شهرهای ایران را پوشش می دهد.

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...