راه‌اندازی آزمون تافل گامی بزرگ برای پاسخگویی به نیازِ مخاطبان

راه‌اندازی آزمون تافل گامی بزرگ برای پاسخگویی به نیازِ مخاطبان
دکتر مصطفی مومنی، رییس کانون زبان ایران، در مراسم افتتاحیۀ برگزاری آزمون تافل برگزاری این آزمون را گامی بزرگ در جهت پاسخگویی به نیاز مخاطبانِ کانون زبان دانست.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، مومنی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهۀ مبارک فجر به خدمات آزمون این مجموعه اشاره و عنوان کرد: به لطف خداوند متعال حلقۀ خدمات آزمون کانون زبان ایران در حال کامل‌تر شدن است؛ پیش از این آزمون‌های and DALF DELF را در بخش فرانسه، DELE را در بخش اسپانیایی و همچنین برخی از آزمون‌های کمبریج را در کانون زبان برگزار کرده‌ایم و در حال حاضر شاهد راه‌اندازی آزمون بین‌المللی تافل در این مجموعۀ بزرگ آموزشی هستیم.

تافل 3

وی ادامه داد: چندی پیش نیز دپارتمان زبان ایتالیایی در کانون زبان راه‌اندازی شد و انشاالله به زودی آزمون چلی (CELI) هم به جمع آزمون‌های این مجموعه اضافه خواهد شد، چرا که به لطف خدا در حال حاضر زبان‌های فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، عربی، روسی و ایتالیایی شانه به شانۀ زبان انگلیسی در حال تدریس است.

ایشان همچنین راه‌اندازی دپارتمان ترکی را از برنامه‌های در دست‌راه‌اندازی در کانون زبان عنوان کرد که قرار است در سال 99 محقق شود.

وی در خصوص محتوای کتب آموزشی کانون زبان خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های مدرسان و کارکنان و همچنین مخاطبان کانون زبان، بازنگری و به روزرسانی محتوای آموزشی در حال تدریس در این مجموعه است که به همت معاونت پژوهشی در حال شکل‌گیری می‌باشد.

رییس کانون زبان ایران ضمن قدردانی از همۀ افرادی که برای راه‌اندازی مرکز برگزاری آزمون تافل تلاش کرده‌اند عنوان کرد:  از این پس در ایران تنها سه مرکز برگزار کنندۀ این آزمون خواهند بود و متقاضیان عزیز می‌توانند کانون زبان که یکی از پیشرفته‌ترین و حرفه‌ای‌ترین مراکز در برگزاری این آزمون است را در سایت موسسۀ ETS انتخاب نمایند.

در این مراسم همچنین دکتر فاضل نظری، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اهمیت زبان‌آموزی در کشور عنوان کرد: در کشور ما به عنوان کشوری که واجد یک تمدن عمیق فرهنگی است، زبان و زبان آموزی بیش از آن که یک تهدید به شمار آید یک فرصت است.

ایشان ادامه داد: نگاهِ بعضی اشخاص به آموزش زبان به مثابه یک تهدید است، در حالی که باید به زبان به عنوان سلاحی نگریسته شود که به واسطۀ آن کودکان و نوجوانان می‌توانند داشته‌های خود را به جهان معرفی و به عنوان یکی از قطب‌های بزرگ عالم با جهانیان تعامل کنند.

دکتر نظری

نظری بیان کرد: تمرکز کانون زبان ایران بر همۀ زبان‌هاست و تنها بر یک زبان خاص معطوف نشده است، اما از آن‌جایی که تقاضای عموم نسبت به زبان انگلیسی بیشتر است، طبیعتا پاسخگویی کانون زبان نیز نسبت به این زبان و زبان‌آموزان آن بیشتر خواهد بود.

مدیر عامل کانون پرورش فکری به توسعه‌ای که در حوزۀ آموزش زبان‌های غیرانگلیسی در کانون زبان ایران اتفاق افتاده است اشاره کرد و افزود: در این مجموعۀ زبان‌های دیگر نیز پا‌به‌پای زبان انگلیسی و نزدیک به این زبان از حیث توسعۀ زبان‌آموزی در حال شکل‌گیری و رشد هستند. هر زبانی که انسان فرا می‌گیرد دری به سمت افق‌های تازه به روی او می‌گشاید و افرادی که زبان‌های بیشتری می‌دانند به افق‌های بیشتری چشم گشوده‌اند.

وی در خصوص اهمیت زبان فارسی عنوان کرد: زبان مادری ما و زبان مرتبط با فرهنگ ما، زبان فارسی است. در واقع فارسی، زبان اول جهان تشیع و زبان دوم جهان اسلام است. نظام فکری و باورهای ما در این نظام طراحی شده و در این شالوده شکل گرفته است، اگر ما در توسعۀ زبان‌ها با توجه به مکتب و معیار فرهنگی اسلامی خود کوشا باشیم نه تنها ضرر نکرده‌ایم بلکه در آینده منافع کثیری را نیز به دست خواهیم آورد.

نظری در بخش پایانی سخنانش ضمن قدردانی از همۀ دست اندرکاران راه‌اندازی این آزمون، خاطر نشان کرد: اقدامات خوب و شایسته‌ای در کانون زبان ایران در حال تحقق است که نوید آینده‌ای بهتر را می‌دهد تا با اشتیاق و انگیزه به سمت آینده حرکت نماییم.

گفتنی است، مراسم افتتاحیۀ برگزاری آزمون‌ اینترنتی تافل (آی بی تی) در کانون زبان ایران همزمان با 12 بهمن‌ماه در مرکز آموزشی شهرک غرب با حضور مدیر عامل کانون پرورش فکری، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری، رییس کانون زبان، معاونین کانون زبان، نماینده محترم سازمان سنجش و آموزش کشور و جمعی از مدیران ارشد کانون پرورش فکری و کانون زبان برگزار شد.

تافل 6

تافل 7

تافل 8

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۳,۲۲۴
علیمردانی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0

بسیار خوشحالم که روز به روز شاهد پیشرفت آکادمیک کانون زبان ایران در گستره‌ی بین‌المللی هستم. به امید درخشش بیشتر و خداقوت به تمامی دست‌اندرکاران.


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.
 

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...