بخش روسی کانون زبان ایران که فعالیت خود را در سال ۱۳۹۵ آغاز نمود، در شمار مراکز اصلی جهت فراگیری زبان روسی در ایران قرار دارد.
در بخش روسی کانون زبان برای بزرگسالان، دوره‌‏های ترمیک  و فشرده (در مقاطع مبتدی، متوسطه و پیشرفته) شامل ۱۲ سطح، مکالمه ویژه، آمادگی آزمون‌های تورفل و دوره‌های آمادگی پادفک، و همچنین کلاس‌های خصوصی برگزار می‌شوند. 
همچنین کانون زبان ایران در بخش روسی خود بعنوان برگزارکننده آزمون بین المللی تورفل به صورت آنلاین و حضوری می باشد. جهت اطلاع بیشتر در مورد آزمون‌های تورفل و شرایط شرکت در آن اینجا کلیک کنید.
 

دوره‏‌های عادی ترمیک

دوره عادی دو روز در هفته (هفته ای دو جلسه آموزشی) برگزار می‏‌شود. طول یک ترم دو ماه و نیم معادل ۲۰ جلسه آموزش و یک جلسه آزمون است.

 

نام مقطع نام سطوح منابع آموزشی
مبتدی (۴ ترم) RKI-4 تا RKI-1 کتاب، جزوه، فیلم آموزشی، فایل‌های صوتی
میانی A1 (۴ ترم) RKI-8 تا RKI-5 کتاب، جزوه، فیلم آموزشی، فایل‌های صوتی
میانی A2 (۴ ترم)
RKI-12 تا RKI-9 کتاب، جزوه، فیلم آموزشی، فایل‌های صوتی

 

دوره‌های آمادگی آزمون تورفل (ТРКИ)

 از دیگر فعالیت‌های بخش روسی کانون زبان برگزاری آزمون بین المللی تورفل (ТРКИ) است. این آزمون با مشارکت دانشگاه سن پترزبورگ روسیه و در شش سطح (C2, C1, B2, B1, A2, A1) برگزار می‌شود و دارای دو بخش کتبی و شفاهی به صورت آنلاین می‌باشد. برای پذیرفته‌شدگان این آزمون مدرک بین المللی از دانشگاه سن پترزبورگ صادر می‌گردد.

زمان برگزاری هر دوره از آزمون توسط بخش روسی کانون زبان اعلام و هماهنگی‌های لازم جهت شرکت در امتحان انجام می‌گردد.

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون  به سایت کانون زبان www.ili.ir  مراجعه کنید.

 

دوره های آمادگی پادفک (ПодФак)

هدف دوره: هدف از تشکیل این کلاس ایجاد آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون پادفک زبان روسی می باشد. این کلاس با تقویت دانش و مهارت‌های زبانی، متقاضیان را برای شرکت در آزمون رسمی مذکور آماده می‌کند.

محتوای دوره: مواد آموزشی این دوره کتاب‌های آموزشی کانون زبان و کتاب‌های جانبی موجود در بازار می­‌باشد. 

طول دوره و مدت زمان: این دوره در ۴ ترم برگزار می شود. زمان برگزاری هر جلسه ۹۰ دقیقه می‌باشد.

 نحوه پذیرش زبان آموز: مبتدی، با تعیین سطح شفاهی

 نحوه برگزاری کلاس‌ها: حضوری- آنلاین

نوع برگزاری کلاس‌ها: فشرده

مخاطبین دوره: بزرگسالان

دوره‌های مکالمه ویژه

هدف دوره: امکان ایجاد ارتباط کلامی و گفتگو به زبان روسی با تکیه بر مهارت‌های زبانی

محتوای دوره: مواد آموزشی این دوره از جدیدترین کتاب‌های آموزش زبان روسی با تکیه بر مکالمه جمع آوری شده است که در هر ترم در اختیار زبان آموز قرار می­‌گیرد.

طول دوره و مدت زمان: این دوره در ۴ ترم ۲۰ جلسه‌ای برگزار می شود. زمان برگزاری هر جلسه ۹۰ دقیقه می‌باشد.

نحوه پذیرش زبان آموز: تعیین سطح شفاهی

نحوه برگزاری کلاس‌ها: حضوری- آنلاین - خصوصی

نوع برگزاری کلاس‌ها: عادی

مخاطبین دوره: بزرگسالان

ظرفیت کلاس ‏های آموزشی

ظرفیت کلاس‌‏ها بسته به نوع دوره و سطوح مختلف متغییر است.

شرایط نام‌نویسی

حداقل سن برای داوطلبان بزرگسال ۱۴ سال می‌باشد که یا بر حسب امتحان تعیین سطح، سطح‌بندی شده و یا اینکه از اولین کلاس یعنی از RKI-1  شروع به تحصیل می‏‌کنند. متقاضیان می‌توانند بصورت آنلاین از طریق سایت کانون زبان ایران ili.ir و یا حضوری با مراجعه به مراکز کانون زبان ایران در سراسر کشور نام‌نویسی نمایند و کسانی که مایل به گذراندن امتحان تعیین سطح می‌‏باشند در روز ذکر شده توسط کارشناسان بخش آموزش هر مرکز امتحان داده و پس از اخذ نتیجه امتحان نام‌نویسی می‌نمایند.

ЖИЛИ-БЫЛИ 1 УЧЕБНИК + рабочая тетрадь + CD

ЖИЛИ-БЫЛИ 2 УЧЕБНИК + рабочая тетрадь + CD

ДОПОЛЬНИТЕЛЬНАЯ КНИЖКА – ПРАКТИКА

تعیین سطح آموزشی

 متقاضیانی که با زبان روسی آشنایی دارند می‏‌توانند با شرکت در امتحان تعیین سطح معلومات زبان روسی خود را محک زنند. امتحان تعیین سطح شامل: امتحان کتبی (دستور، درک مطلب) و شفاهی است و بر حسب سطوح مختلف سطح ‏بندی شده است. این آزمون از آنجایی که تمامی موارد سطوح را در بر نمی‏‌گیرد، تنها برآوردی اجمالی از توانایی‌های زبان ‏آموز خواهد بود.

سنجش تحصیلی

نام آزمون هدف تعداد پرسش تاریخ آزمون مدت زمان
آزمون میان ترم آمادگی مداوم زبان‌آموز ۵ تا ۷ پرسش شفاهی بین جلسات
۱۰ تا ۱۲
-
آزمون‌های
پایان ترم
دوره درس‌های ارائه شده ۳۰ پرسش تستی در پایان هر ترم ۴۵ دقیقه
سنجش شفاهی پیشرفت زبان آموز در مکالمه بر اساس فعالیت‌ها و مطالب شفاهی کلاس در هر جلسه از کلاس -

آزمون بین المللی تورفل  ТРКИ

آزمون تورفل (به روسی ТРКИ) آزمونی در سطح استاندارد جهانی است برای سنجش اطلاعات و توانایی افراد در زبان روسی. این آزمون در بیش از ۱۰۰ مرکز نمایندگی در ۴۰ کشور مختلف و در ۶ سطح مختلف С2, С1, В2, В1, А2, А1 برگزار می‌شود. گواهی این آزمون توسط بیش از ۱۰۰۰ سازمان (از جمله سازمان ملل) در انگلیس، یونان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، چین، کره، لهستان، ترکیه، سوئیس و دیگر کشورها شناخته شده است. 

مرکز آزمون زبان‌های دانشگاه سن‌پترزبورگ روسیه بیش از ۲۰ سال یکی مهمترین مراکز برگزاری این آزمون بوده است. از سال ۱۴۰۰ کانون زبان ایران با همکاری این مرکز امکان برگزاری این آزمون در ایران را به صورت آنلاین فراهم آورده است.

رای کسب اطلاع بیشتر در مورد شرایط و نحوه برگزاری آزمون بین‌المللی تورفل کانون زبان ایران اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده فهرست مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای برگزاری آزمون تورفل اینجا کلیک کنید.

صدور مدرک

زبان آموزان می‏‌توانند در پایان هر مقطع (مبتدی، متوسطه و پیشرفته) درخواست  صدور مدرک نمایند.

 

 

کلیه دوره های زبان روسی کانون زبان ایران توسط اساتید مجرب با تخصص آموزش زبان روسی برگزار می‌شوند.
کادر آموزشی بخش روسی کانون زبان ایران با هدف برگزاری دوره‌های خود در بالاترین سطح کیفی مفتخر است به همکاری با اساتید دارای تحصیلات عالی در رشته تخصصی آموزش زبان روسی به خارجی زبان‌ها و افراد تحصیل کرده در این رشته در کشورهای روس زبان و افرادی که زبان مادریشان روسی می‌باشد.
شیوه آموزش زبان روسی در کانون زبان روش تعاملی و زبان ‏آموز محور است که در آن به کلیه مهارت‌های زبانی پرداخته می‌شود. هدف اصلی این شیوه آموزشی یادگیری کاربردی زبان روسی می‏‌باشد. در این روش از زبان‏‌آموز انتظار می‌رود تا فعالانه در جریان آموزش زبان شرکت نماید.

جهت یافتن نزدیک‌ترین مرکز آموزش روسی اینجا کلیک کنید. همچنین مرکز آموزش آنلاین کانون زبان در سرتاسر ایران خدمات ارائه می‌نماید.

درباره ما

کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ آموزش زبان‌های خارجی در ایران از سال 1304 تحت عنوان انجمن ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. ادامه...